iPhone 6 identyczny jak chiński smartfon?

Znana wszystkim firma Apple wprowadziła na rynek iPhone 6 niestety jest prawie identyczny jak smartfon chińskiej firmy Digione. Chiński smartfon jest od niego znacznie tańszy oraz jest powodem prawnej awantury. Tym razem, jednak to nie Apple występuje w roli powoda tylko firma Digione.

Digione V100+ V6, bo o nim tu mowa kosztuje ok. 129 dolarów i na pierwszy rzut oka jest klonem iPhone’a 6. Jednak to firma Digione czuje się pokrzywdzona, że na rynku krąży drugi smartfon klon i wysłała do firmy Apple oświadczenie sugerujące naruszenie patentów chińskiego producenta. Patent, o którym mowa, został przyznany przez chiński urząd w lipcu bieżącego roku, po rozpoznaniu styczniowego wniosku.

Czy firma Apple jest niewinna ? Pewnie tak problem, jednak w tym, że chiński smartfon pojawił się na rynku wcześniej niż iPhone 6 a może wbrew pozorom to Apple jest złodziejem patentu ? Wszystko wyjdzie w praniu. Kto mieczem wojuje od miecza ginie w końcu to Apple zaczęło patentową wojnę, a jak mówi stare mądre przysłowie "Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka".

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*