Kasetki kompakowe powracają

Ciągle rozwijająca się technologia obrazu, w której co raz to więcej potrzeba miejsca na zapis rośnie potrzeba nowych rozwiązań. Jak się okazuje to co już dawno wyszło z obiegu i jest nieużywane, powraca do nas z podwojoną siłą. O czym mowa?

Sony zaprezentował rozwiązanie kasetki kompaktowej. Wszyscy doskonale pamiętamy jak muzyka była odtwarzana na kasetach, filmy oglądane na VHS czy kamery analogowe nagrywały obraz na kasety mini DV. Jak się okazuje ten nośnik powrócił do nas i dzięki najnowszym osiągnięciom technologii stare kasetki są wykorzystane ponownie.

Kasetka kompaktowa Sony jest zdolna do pomieszczenia 185 TB danych. Jest to niewątpliwie rekord jeśli chodzi o nośniki danych. Została ona stworzona przy współpracy z firmą IBM. Do budowy taśmy magnetycznej wykorzystano warstwę złożoną z miniaturowych ziarenek z drobnymi cząstkami magnetycznymi o wielkości 7,7 nm. Wykorzystano metodę rozpylania jonowego, dzięki której znacznie zwiększono gęstość zapisu danych. Zaowocowało to "mega" pojemnym nośnikiem, aż do 185 TB.

Kasetka kompaktowa ma zostać wprowadzona do sprzedaży do końca tego roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*