Microsoft dalej wspiera Windows XP?

Niedawno informowaliśmy na łamach naszej strony, że firma Microsoft zakończyła oficjalnie wsparcie dla systemu operacyjnego Windows XP, tym samym chcąc zachęcić do przejścia na nowy system Windows 7 lub 8. Jednak jak się okazuje po niespełna miesiącu czasu Microsoft opublikował jednak kolejny update do "ixpeka". Co było tego powodem?

8 kwietnia 2014 roku firma Microsoft oficjalnie poinformowała, że kończy wsparcie dla systemu Windows XP. Tym samym użytkownicy pozostali w sytuacji "radź sobie sam". Jednak zaraz po tym wykryto poważne usterki. Jak się okazuje Microsoft nie zostawi klientów na lodzie. Opublikował informacje, w której owszem dalej namawia do przejścia na nowszy system, jednak Ci którzy nie dadzą się przekonać do nowości zostali zapewnieni, że aktualizacje będą dalej do pobrania i łatania dziur w starym, wysłużonym Win XP. Tak, więc Microsoft nie zostawi swoich klientów i będzie dalej im pomagał w razie jakichkolwiek problemów.

Z jednej strony jest to bardzo chwalebne zachowanie, jednak czy brak determinacji nie spowoduje, że zamierzony cel, czyli rozpowszechnienie systemu Win 7 lub Win 8 będzie udany?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*