Kilka niezbędnych gadżetów dla detektywa – amatora

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, gdy musimy wcielić się w rolę detektywa. Czasami musimy wyśledzić, co dzieje się z członkiem rodziny, który nagle zerwał kontakty z otoczeniem, gdzie na całe dnie znika dorastające dziecko albo zdobyć dowody na niezgodne z prawem zachowanie kogoś z pracy.
W każdej z wymienionych sytuacji przydadzą się nam sprytne gadżety, pozwalające łatwo osiągnąć założone cele. Znajdziemy je w każdym sklepie detektywistycznym, a ponieważ wybór na rynku jest ogromny, prezentujemy najprzydatniejsze modele.

Rejestracja rozmów oraz nagrania z ukrytej kamery

W przypadku, gdy potrzebujesz nagrania, udowadniającego Twoje racje, przydatne mogą być dyktafony, podsłuchy lub ukryte kamery. W przypadku tych pierwszych najlepszą opcją dla osób bez doświadczenia z tego rodzaju sprzętem, będą dyktafony ukryte. Sklepy detektywistyczne oferują je w różnych kształcie, można zakupić np. dyktafon – długopis albo dyktafon – pendrive. Pomysłów na ukrycie sprzętu do nagrywania jest jednak znacznie więcej, dlatego znajdziemy także kamery ukryte w kubku na kawę albo pluszowym misiu. Oferta jest naprawdę ogromna, a używanie sprzętu nagrywającego – banalne. Dokonując wyboru, sprawdźmy w jaki sposób archiwizowane są dane (część dyktafonów i kamer przesyła dane bezpośrednio na serwer, część magazynuje je w pamięci wewnętrznej) oraz jak długi jest czas działania sprzętu. Warto wybrać urządzenie z redukcją szumów, zagwarantuje ono lepszą jakość wideo lub audio.

Chcesz śledzić cudzy telefon – pomoże Ci spyphone

Twoje nastoletnie dziecko znika na cały dzień, a jak już jest w domu, to cały czas zajmuje się swoim smartfonem? Kolejną aplikacją, którą oferuje sklep detektywistyczny, jest spyphone. To prosty programik, działający dyskretnie w tle, który jednak pozwala na zdobycie naprawdę wielu informacji:

nagrań prowadzonych rozmów oraz wiadomości tekstowych,
lokalizację GPS telefonu,
kontrolę nad używanymi aplikacjami, historię przeglądarki itp.,
zdjęcia i wideo, wykonane telefonem,
listę kontaktów.
Dokładna lista funkcji programu zależy od systemu operacyjnego smartfona oraz wybranej licencji. Spyphone często stosowany jest także na służbowych telefonach przez pracodawców, chcących weryfikować np. przedstawicieli handlowych.

Podsłuchy – co znajdziesz w sklepie detektywistycznym?

Kolejną kategorią gadżetów, które kojarzą nam się z filmami szpiegowskimi, są podsłuchy. Nie musisz korzystać ze szklanki, by dowiedzieć się, co się dzieje za ścianą – wyręczy Cię podsłuch sejsmiczny. Pozwala on za pomocą drgań wyłapać dźwięki nawet po drugiej stronie 70-centrymetrowej ściany. Część z nich ma także opcję nagrywania. Możesz więc spokojnie udać się do pracy lub na zakupy, wiedząc, że każda niepokojąca sytuacja zostanie zarejestrowana pod Twoją nieobecność.

To jednak nie koniec – sklepy detektywistyczne zaopatrzą Cię także w typowe pluskwy, które możesz podrzucić podejrzanej osobie. Część z nich ma opcję nagrywania rozmów w swojej pamięci, a część transmituje dane drogą radiową – wybierz opcję, która lepiej się sprawdzi w Twojej sytuacji.

Sklep detektywistyczny Ci doradzi

Jeśli potrzebujesz sprzętu do zadań specjalnych, a nie wiesz, co wybrać z ogromu dostępnych na rynku produktów i aplikacji szpiegowskich – skorzystaj z wiedzy specjalistów. Sklep ze sprzętem detektywistycznym Alfatronik nie tylko zaopatrzy Cię w niezbędne wyposażenie, ale także doradzi i pokaże, jak je najlepiej stosować.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*