Kilka rzeczy, których nie wiedziałeś o Marissie Mayer

Marrisa Mayer to z pewnością kobieta sukcesu, która jest jedną z najważniejszych postaci w branży IT. To co osiągnęła jest naprawdę zdumiewające, była Googlerka a obecnie CEO Yahoo!, jest świetnym wzorem do tego że kobieta w branży informatycznej to jak najbardziej normalne zjawisko i co więcej może okazać się bardziej skuteczną i wartościową osobą od wielu facetów w świecie komputerów – bo przecież wielu nadal uważa że informatyka to fach tylko dla mężczyzn, ale nie warto w takie mity wierzyć.

Postanowiliśmy przedstawić wam kilka rzeczy na temat Mayer, o których z pewnością wielu z was nie miało zielonego pojęcia:

  1. Zdobyła Kilimandżaro.

  "Zdobyła
  W 2009r Marissa wspięła się najwyższą górę w Afryce czyli Kilimandżaro, do tego bardzo lubi biegać w maratonach.

  2. Początkowo chciała zostać neurochirurgiem.
  Decyzję tą podjęła w wieku 12 lat. Naszczęście potoczyło się inaczej, i wybrała kierunek informatyczny na Uniwersytecie Stanforda co na zawsze z pewnością odmieniło jej życie jak i świat IT.

  3. Wystąpiła w teledysku MC Hammer "2 Legit 2 Quit".


  Mayer wzięła udział w kampanii zatwierdzonej przez samego burmistrza San Francisco Ed Lee. W teledysku można ją ujrzeć w czasie 1:46, być może zawitała tam przez kilka sekund ale liczy się gest.

  4. Studiowała balet.

  "Studiowała

  Balet w jej życiu towarzyszył bardzo długo. Marissa zatańczyła nawet w produkcji Stanforda o nazwie "The Nutcracker".

  5. Przeprowadziła wywiad z Lady Gagą.


  Być może było to częścią jej pracy, ale z pewnością miliony fanów Gagi z pewnością jej zazdroszczą i podziękują za możliwość przekazania pytań wprost do artystki.

  6. Jeździ BMW, który ma 18 lat.
  Wydawać się by mogło że skoro ma się dużo pieniędzy to i samochód z pewnością ma się nowiutki z salonu. Niestety w przypadku Marissy jest to BWM które ma już aż 18 lat.

  7. Dorastając miała sporo zajęć.
  Marissa dorastając w Wausau po szkole zawsze miała jakiś obowiązek bowiem uczęszczała na zajęcia z baletu, łyżwiarstwa, pływania czy grania nawet na fortepianie.

Co sądzisz o tych faktach Mayer? Może masz coś do dodania odnośnie tej historii?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*