Kość pamięci RAM o pojemności 128GB!

Gdy niecały miesiąc temu, na naszym portalu GenITY pojawił się artykuł o najnowszych kościach na rynku DDR3, nikt nawet nie podejrzewał, że technologia pójdzie tak szybko do przodu. Dzisiaj już wiemy, że na horyzoncie pojawi się w niedługim czasie RAM DDR4!

Firma SK Hynix zaskoczyła chyba wszystkich. To co było jeszcze nie dawno nie do pomyślenia, dzisiaj staje się faktem. Podczas, gdy standardowo w naszych komputerach są kości RAM DDR3 o pojemności 4 lub 8 GB, firma SK Hynix pochwaliła się kością DDR4 o pojemności 128 GB!! Jest to niewątpliwie ogromny skok w technologii pamięci RAM.

Firmie SK Hynix udało się uzyskać taką pojemność dzięki zastosowaniu 20 nm procesu produkcyjnego. Dzięki temu liczba chipów mogła zostać podwojona. Kość RAM może obsłużyć, aż 17 GB danych na sekundę.

Pamięci RAM DDR4 zaczną być produkowane od 2015 roku i w pierwszej kolejności zostaną sprzedane dla firm posiadających największe serwery. Dla konsumentów domowych sprzedaż ruszy od 2016 roku. W niedługim czasie, w komputerze domowym, gdzie mamy wolne cztery sloty, będzie można zamontować aż 512GB RAM DDR4! Myślę, że jest to już coś, co robi na niejednym wrażenie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*