Ludzie sukcesu: Marissa Mayer kobieta wyjątkowa

Księżniczka Google, a obecnie prezeska Yahoo! – poznajmy kim jest ta wyjątkowa kobieta sukcesu

Marissa Mayer – ur.30 maja 1975 w Wausau, Wisconsin. Była pierwszym inżynierem żeńskim w Google, do którego dołączyła, gdy zespół liczył, zaledwie 20 pracowników. W ciągu 13 lat pracy w Google obejmowała ona stanowiska inżyniera, projektanta i kierownika produktów. Zajmowała ona kluczowe role w Google Search , Google Images , Google News , Google Maps , Google Books , Google Product Search , Google Toolbar , iGoogle i Gmail.
Po przez wiele udzielanych wywiadów stała się twarzą Google a później nazywana była 'księżniczką Google’.

Nowa rola w Yahoo!

"Yahoo!

16 lipca 2012r Marissa Mayer została powołana nowym prezesem (CEO) i dyrektorem generalnym Yahoo!, a jej celem jest przywrócenie marki na poziom z przed lat.
Nowa CEO od razu rozpoczęła rekonstrukcję całej firmy, a wszystko zapoczątkowało się zmianom wyglądu witryn Yahoo! oraz pozamykaniu zbędnych usług, które firma oferowała.
Kolejnym krokiem było wykupienie sporej ilości tzw. startupów, które na celu mają pomóc dotrzeć Yahoo! do młodych odbiorców, nabyte zostały m.in: Summly, AdMovate, PlayerScale czy, choćby Tumblr za bagatela 1,1 miliarda $.
Obecnie trwa recykling nazw użytkowników aby wyczyścić bazę z nieużywanych kont i umożliwić innym wybranie nowej nazwy dla swojego konta, warto również wspomnieć o akcji Yahoo!, która trwa 30 dni i codziennie na ich stronach ujrzymy inne logo a już 5 września (polskiego czasu) poznamy oficjalnie nowe logo całej firmy.

Jak, więc widać Marissa Mayer to z pewnością kobieta sukcesu, może się ona pochwalić na prawdę sporym dorobkiem i nabytym doświadczeniem, bo, kto inny miał szanse być na najwyższych szczeblach w dwóch największych firmach świata.

Zachęcam także do obejrzenia krótkiego filmiku pt "Od komputerowego "geeka" do księżniczki Google’a i prezesa Yahoo!", który przedstawi nam tą wspaniałą postać jeszcze lepiej.

A oto linki do oficjalnego konta Marissy na twitterze: https://twitter.com/marissamayer

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*