Nad czym pracuje Polkomtel i Ericsson?

Dwie wielkie firmy polski Polkomtel oraz Ericsson ze Sztokholmu podjęli wspólną współpracę nad testami LTE Broadcast jako pierwsi w naszym kraju. Mecz otwarcia Polska – Serbia na Mistrzostwach Świata był ku temu świetną okazją. Sprawdźmy jak przebiegła współpraca.

Mecz Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn strumieniowano na 300 urządzeniach mobilnych specjalnych gości oraz dziennikarzy. Cały test trwał 4 godziny, wybrane osoby oglądały na urządzeniach przenośnych z zainstalowaną specjalną aplikacją cały mecz. Test wypadł znakomicie. Według osób, które brały udział retransmisja przez internet przebiegała w bardzo dobrej jakości, bez jakichkolwiek błędów oraz przycinania obrazu. Obraz był nadawany na bieżąco bez oczekiwania na buforowanie obrazu.

Rozwiązanie LTE Broadcast firmy Ericsson umożliwia korzystanie z zasobów premium w jeszcze lepszej jakości obrazu, a przede wszystkim w jednym momencie można odbierać ten sam materiał przez niezliczoną ilość osób odbierających, nie tracąc na jakości oraz szybkości.

Tobias Solorz, Prezes Zarządu Polkomtelu jest bardzo zadowolony ze współpracy ze światową firmą i w wywiadzie powiedział:

"Nasze wcześniejsze doświadczenia we współpracy z firmą Ericsson i relacje, które zbudowaliśmy przez lata były kluczowe dla powodzenia tego testu. Jesteśmy zadowoleni z wstępnych rezultatów i czekam na pogłębioną analizę wyników. Udana próba LTE Broadcast otwiera nowe możliwości dostarczania naszym abonentom wysokiej jakości transmisji wideo z zawodów sportowych i innych wydarzeń. Mamy nadzieję, że ta usługa w niedalekiej perspektywie będzie dostępna na terenie całej Polski."

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*