Nowa Lumia 535 po raz pierwszy od Microsoftu

Dziś z samego rana (11.11) Microsoft zaprezentował swój pierwszy oficjalny smartfon, który dołączy do reszty rodziny Lumia.

Lumia 535 pojawi się w dwóch wariantach 3G Single SIM oraz 3G Smart Dual SIM, do tego oczywiście system Windows Phone 8.1 z najnowszą aktualizacją Lumia Denim. Dla lubiących kolorystyczne obudowy też jest dobra wiadomość nowa Lumia pojawi się aż w 5 wariantach kolorystycznych.

Samo urządzenie zostało wyposażone w 5 calowy ekran IPS LCD qHD(960 x 540), 220PPI, procesor 1.2 GHz quad-core Qualcomm Snapdragon 200,1 GB RAM, 8 GB pamięci wbudowanej + wsparcie microSD, bateria 1905mAh oraz kamera frontowa i podstawowa 5MPX + led.

Wnioskować można że nie jest to smartfon z najwyższej półki i tutaj raczej MS chce pozyskać nowych odbiorców w niższych pułkach cenowych, szkoda tylko że ekran nie posiada wyświetlacza HD a o małej pojemności baterii już lepiej nie wspominać.

Urządzenie na początek przeznaczone jest na rynek azjatycki, sprzedawany będzie w Chinach, Hong Kongu i Bangladeszu, a jego cena to 110 Euro. Czy będzie dostępny w Polsce tego nie wiemy ale na obecny moment lepiej wybrać Lumie 735 niż opisywaną tutaj 535.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*