Polski wynalazek srebrnym medalistą na targach innowacyjnych w Niemczech

W tegorocznych targach innowacyjnych w Niemczech został doceniony polski produkt – wtyczka z przyciskiem, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób wyciągniemy ją z kontaktu. Twórcą jest firma Tinen.

Tinen jest to bardzo młoda firma działająca na rynku polskim od 2012 roku. Główną ideą pracowników było stworzenie takiej wtyczki, która całkowicie zapobiega przed uszkodzeniem gniazda. Firma Tinen prezentacją wtyczki na targach w Niemczech tak zaskoczyli, że została ona uhonorowana srebrnym medalem. Zyskując, także oficjalny patent – Nr P.404448, datowane na 25.06.2014 r. Wtyczki Tinen mają także certyfikat CE oraz SEP-BBJ.

Paweł Matyjaszczyk i Krzysztof Duma, właściciele firmy produkującej wtyczki po targach powiedzieli:

"Przychodzili Niemcy, Algierczycy, Chińczycy, zresztą wszyscy i dziwili się, że można to zrobić w tak prosty sposób. Jest zainteresowanie, żeby to produkować na świecie. Mamy ogólnoświatowy patent, więc wynalazek jest nasz."

Producenci przekonują, że wtyczka z przyciskiem nie będzie droższa od klasycznej wtyczki.

Wynalazcy powiedzieli, że:

Koszt wyprodukowania wtyczki z przyciskiem nie jest znacznie wyższy niż tej standardowej. Masowość produkcji jeszcze go obniży. Na razie wytwarzamy kable zasilające do laptopów, ale będą przedłużacze, przelotki ze standardowej wtyczki na naszą."

Srebrny medal i ten wyjątkowy patent otworzył już drogę dla Polaków w świat. Wstępnie już odbyły się rozmowy z kilkoma wielkimi korporacjami.

Gratulujemy!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*