Nowy serwis Google. Helpouts czyli pomoc na żądanie

Nowy serwis Google ma służyć ludziom do wzajemnej pomocy, wszystko odgrywa się oczywiście za pomocą Google Hangouts, czyli będziemy się czuć tak jak, by osoba nam pomagająca była obok nas i kierowała do nas kolejno kroki jakie musimy wykonać.

To również dobre miejsce do obejrzenia sesji video danej osoby, która specjalizuję się w jakieś dziedzinie i chce podzielić się z nami swoją wiedzą.

Warto jednak zwrócić uwagę na ceny jakie mogą nas zaskoczyć, bowiem wykładowca może wybrać sobie stawkę za 1 minutę połączenia lub cenę całkowitą za daną sesje, wiec aby móc korzystać z nowej usługi Google musimy posiadać konto G+ i mieć je zintegrowane z Google Wallet.
Jak na razie wszystkie poradniki i sesje są całkowicie w języku angielskim, więc pewnie większość z polskich użytkowników nie zainteresuje nowy serwis od Google.

Po wejściu na stronę helpouts.google.com ujrzymy krótkie informacje zapoznawcze z Helpouts, będziemy mogli przejrzeć dostępne kategorie, które zostały podzielone na: sztuka i muzyka, komputery i elektronika, gotowanie, edukacja i kariera, moda i uroda, fitness i odżywanie, zdrowie, ogród i dom.

W każdej z nich znajdziemy listę dostępnych ofert sesji, w których znajdziemy cenę, informacje o usłudze, opinie innych użytkowników oraz otrzymamy możliwość umówienia się z autorem na określoną datę i godzinę.

Oczywiście możemy osobiście przedstawić swoją ofertę sesji, w tym przypadku należy zdobyć kod z zaproszeniem. Można o niego się postarać z tej strony. Warto pamiętać, że Google pobiera również prowizję w wysokości 20%.

Google Helpouts jest również dostępny w sklepie Google Play, który znajdziecie pod tym linkiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*