OPTIMUS wraca do gry – witamy z powrotem

Co prawda OPTIMUS prosperuje już od ponad miesiąca, ale grzech nie wspomnieć o legendarnej polskiej firmie komputerowej.

Na początek trochę historii

Przedsiębiorstwo powstało w 1988 roku jako prywatna firma Romana Kluski. Początkowo firma bez wkładu kapitałowego zajmowała się składaniem komputerów w domowych warunkach. W późniejszym okresie zanotowała bardzo duży wzrost i spółka zaczęła produkować własne komputery osobiste i inne tego typu sprzęty…
Warto także dodać, że dzięki tej firmie mamy portal informacyjny onet.pl, którego pełna nazwa brzmi OptimusNET.

Co teraz?

Prawa do marki OPTIMUS wykupiła Grupa AB S.A, przywołując tym samym do życia markę
Optimus Sp. z o.o.
Nowatorski projekt wrocławskiej firmy zakłada zbudowanie sieci franczyzowej dla małych i średnich integratorów IT. Ponadto pod marką Optimus będzie oferowane szerokie portfolio produktów: m.in. serwery, komputery osobiste i przemysłowe oraz systemy Digital Signage.

Już teraz mamy okazję zakupić komputery z pod odrodzonej marki (na zdj. powyżej), które mogą okazać się przełomowym produktem na polskim rynku.

Na temat wykupienia praw wypowiedział się sam założyciel Optimusa:

Pomimo, że minęło wiele lat, Optimus jest bliski memu sercu, cieszę się, więc, że marka trafiła pod skrzydła tak uznanej i wiarygodnej spółki jak AB. Jestem przekonany, że rozwój Optimusa w strukturach Grupy AB będzie dużym sukcesem – Roman Kluska

Nie wiem jak Wy, ale ja się bardzo cieszę z powrotu, co prawda jeszcze strona nie jest w pełni skończona, ale sądzę, że z upływem czasu się to zmieni. Tak, więc trzymam kciuki i przy pierwszym możliwym sposobie z chęcią nabędę sprzęt z pod OPTIMUSA.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*