PGA 2013 już wystartowało!

Po dość nieudanych targach on/off stare dobre PGA powraca. Organizatorzy mają nadzieję, że targi odwiedzi minimum 40 tysięcy ludzi. Jak zawsze atrakcji nie powinno zabraknąć za sprawą 59 wystawców z całego świata (m.in. Crytek, Asus, AMD, Microsoft) oraz około 350 stanowisk do gier gdzie będzie można sprawdzić swoich sił w różnych tytułach. Do dyspozycji odwiedzających zostało oddanych pięć hal, dwie sceny oraz kino 3D.

"1"

Będzie też coś dla fanów retrogrania. Odwiedzający będą mieli do dyspozycji salę retro, gdzie będą na nich czekać gry na Commodore C64, Amiga, Nintendo oraz Atari. W ramach retrogrania została również wydzielona strefa tylko polskich gier.

Nie zabraknie też potyczek profesjonalnych graczy w ramach finału Ligii Cybersport w League of Legends. Łączna suma nagród wynosi 7 tysięcy złotych oraz bonusy rzeczowe. Oczywiście nie zabraknie też turniejów dla odwiedzających. Wielu z wystawców planuje rozegrać swoje turnieje. Mecze będą rozgrywane w takich grach jak FIFA 2014, Counter Strike: Global Offensive, DOTA 2, PES 2014, Diablo III, World of Tanks oraz innych.

"2"

Wczoraj miał miejsce VIP Day dla ludzi związanych z branżą. W ramach niego swoje wystąpienie zaliczył wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan, zostały zaprezentowane polskie osiągnięcia w branży oraz odbyła się ogólna debata o całym rynku gier na świecie.

Od dziś PGA jest otwarte na wszystkich zwiedzających. Bilety do nabycia w kasach w cenie 15 zł za jeden dzień (szkolny 12 zł) i rodzinny dla trzech osób – 12 zł.
Dziś impreza trwa od godziny 9 do 20, a jutro od 9 do 18.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*