RetroN w Europie – premiera 10 grudnia

Masz w domu jakieś stare, dobre "dyskietki" do NES, SNES, Sega Genesis i Gameboy Advance? Chciałbyś miło powspominać klasyczne tytuły przeznaczone na te platformy? Jeśli tak, to los się do Ciebie uśmiechnął, gdyż konsola współpracująca z tymi właśnie "dyskietkami" pojawi się już wkrótce w Europie.

Według wstępnych informacji, konsola RetroN miała się pojawić w Europie 31 października, czyli za ładny miesiąc jak dla nas. Niestety, przesunięcie premiery było związane z kluczowymi modyfikacjami wprowadzonymi do projektu konsoli. Tego typu urządzenia są bardzo popularne, aczkolwiek nie ma chyba na świecie takich urządzeń, które obsłużą naraz NES’a, SNES’a, Segę Genesis, Segę Mega Drive, Famicom, Super Famicom, Game Boy’a, Gameboy’a Color i GBA. Samych gier na te platformy jest na prawdę mnóstwo.

Taki sprzęt może zadebiutować na rynku, zważywszy na popularność samych klasycznych tytułów, które do tej pory potrafią umilić nam czas. Cena tego sprzętu wynosić będzie 89,90 Euro (o 10$ mniej niż PS Vita TV) , ale dzięki temu otrzymujemy całe mnóstwo konsol retro w jednym pudełku.

Twórcy tej konsoli zwrócili uwagę na to, że wiele ludzi posiada w domach nowe telewizory, dlatego też konsola posiada port HDMI. Również plątanina kabli poszła w zapomnienie, dzięki czemu dostaniemy bezprzewodowe kontrolery. Będzie też możliwość zapisywania (’save’) stanu gier. Ludzie mają w dzisiejszych czasach zbyt łatwo. Kiedyś potrzeba było trochę cierpliwości i refleksu, by przejść daną grę, a samo słowo "skusiłem" było odpowiedzią na stan rozrywki. 🙂 Cóż, nie każdy z nas ma te same palce, co kiedyś. Nie ma co wybiegać tak do przodu, poczekamy do premiery i, wtedy będziemy oceniać co jest dobre, a co złe.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*