SMS jest już z nami 21 lat

3 grudnia SMS obchodzi swoje 21. urodziny i śmiało można powiedzieć, że wciąż czuje się on młodo.
Przeprowadzane badania wykazały, że wysyłamy coraz więcej SMS-ów a szczegółowo pisząc w Polsce na jednego mieszkańca (według badania UKE) przypada aż 1381 wysłanych sms’ów, wydawać się może, że jest to spora liczba, jednakże klasyfikuje to nas dopiero w połowie tabeli zestawienia średniej liczby wysłanych SMS-ów na jednego użytkownika w krajach Unii Europejskiej.
Zdecydowanie najlepsi są Francuzi i Belgowie, którzy średnio wysyłają po ok. 2500 SMS-ów.

Sumując ilość wysłanych SMS-ów w 2012r wynikło, że Polacy krótkie tekstowe wiadomości wysłali ponad 52 mld razy.

Mimo, iż SMS ma już tyle lat to nadal trzyma się mocno i ulepsza swą pozycję, nadal brak mu konkretnego rywala, który mógłby go zastąpić i szczerze powiedziawszy chyba będzie trudno tą usługę wypędzić z naszych telefonów, bowiem SMS to nie tylko wysyłanie krótkich wiadomości do znajomych, ale również powiadomienia np. o wizycie u lekarza czy niezapłaconym rachunku, które przede wszystkim co ważne nie potrzebują połączenia z internetem.

W swoim przekonaniu sądzę, że SMS będzie nam towarzyszył jeszcze przez dużo, dużo lat, a stawki dotyczące wysyłania wiadomości pójdą znacząco w dół co przyczyni się jeszcze bardziej do rozpowszechniania tego typu formy komunikacji.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*