SONY Xperia Z1 Compact – smartfon idealny?

SONY poszło po rozum do głowy jak np. Samsung bądź HTC i zaprezentowało "mini" wersję swojego flagowego modelu, chodzi tu o Xperie Z1 Compact. Telefon różni się jedynie wymiarami, wielkością ekranu i jego rozdzielczością (1280×720) oraz baterią, która ma pojemność 2300 mAh. Bateria, mimo że mniejsza zapewnia dłuższy czas pracy o około 20% niż w Z1.

"nazwa_obrazka"

Pozostała specyfikacja została żywcem przeniesiona z Z1, więc w urządzeniu mającym ekran tylko 4,3 cala mamy czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 o taktowaniu 2,2 Ghz, grafikę Adreno 330 do tego 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci ROM. SONY upchnęło również ten sam aparat co w Z1 o maksymalnej rozdzielczości 20.7 Mpix z matrycą CMOS typu 1/2.3 z technologią Exmor RS for Mobile. Za sprawą mniejszej rozdzielczości ekranu Z1 Compact uzyskuję lepsze wyniki w testach niż Z1.

Z1 Compact jest również wodo i kurzo odporna i posiada także folię na przodzie i tyle, która zapobiega rozbiciu ekranu przy upadku z niewielkiej wysokości.

Urządzenie będzie oferowane w czterech kolorach, czarnym, żółtym,białym i różowym. A będziemy mogli w Polsce nabyć nowe dziecko SONY już od Lutego za mniej niż 2 tysiące złotych. W dodatku po wyjęciu urządzenia z pudełka naszą nową zabawką będzie zarządzać Android w wersji 4.3, lecz SONY zapowiedziało aktualizację do 4.4.

"nazwa_obrazka"

Sumując SONY zrobiło bardzo dobry krok wypuszczając Z1 Compact jednocześnie tworząc smartfon o idealnych wymiarach i bardzo dobrej specyfikacji technicznej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*