Stare ale jare: Far Cry 2

Gdy włączyłem Far Cry 2 i ujrzałem jego wspaniałe menu, od razu się w tej grze zakochałem. Świetna kolorystyka Menu i do tego jeszcze te obrazki. Po prostu rewelacja.
Następnie włączyłem kampanię i tam się już pojawił problem, bo nastąpił wybór bohatera. Było ich tam około 12. Każdy miał inne atrybuty i inną narodowość. Wybrałem oczywiście takiego co mi najbardziej pasował, ale jednak za duży miałem ten wybór.
Po uruchomieniu gry, ukazało się auto, które przewoziło mnie wraz z przewodnikiem. Po prostu fenomenalna fauna i flora. Roślinność i krajobrazy były świetnie zrobione.

Gra niezbyt mnie interesowała, gdy grałem pierwsze misje, bo były one takie, aby naprawić samochód, a ja jednak wolę coś bardziej ambitnego, niż bawić się w mechanika. Dopiero potem ujrzałem największy plus tej gry. Plus jest taki, że w tej grze nie można się nudzić. Nawet jeśli się nie gra misji, to i tak można niszczyć posterunki przeciwników ( Bodajże jest ich 57 lub 54 ), a każdy jest coraz trudniejszy. By np. zniszczyć posterunek, to można strzelić w beczkę z substancjami łatowpalnymi, która od razu wybucha .
Innym plusem jakim znalazłem w Far Cry 2, to animacje. Coś czego zbytnio nie było w 1. Możemy zniszczyć prawie wszystko : krzesło, stoły, telewizor, radio, a nawet pojemnik z amunicją, którą możemy podnieść.

"Inwazja"

Następnym plusem tej gry jest inteligencja przeciwników. Przeciwnicy nie będą stali w miejscu, gdy będziemy w nich strzelać, tylko będą biegać dookoła i się chować za domami, lub innymi budynkami..
A teraz pora na wady tej gry. Moim zdaniem wadą jest to, że gdy nasze auto stoi na słońcu, to zaczyna się przepalać. Rozumiem, że miało być bardziej realistycznie, no ale bez przesady 🙂
Kolejną wadą i chyba ostatnią, są punkty kontrolne, to znaczy ich brak. Sami musimy zapisywać grę, a jak o tym zapomnimy, to gra nam wczyta ostatni zapis jaki zrobiliśmy. Kilka razy się zapomniałem i 2 godziny gry poszły na marne, ale cóż. Gra i tak sprawia wielki fun.

"snajper"

Gra zrobiła na mnie na prawdę spore wrażenie i mimo upływu lat myślę że nie jeden gracz by się na nią skusił.

Ocena gry: 8.5/10

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*