Steam Machines – nowe urządzenie dla graczy

Firma Valve coraz bardziej nas zaskakuje swymi ostatnimi nowinkami. Tym razem, jest podobnie. Postanowili wprowadzić na rynek sprzęt o wysokiej wydajności, przeznaczony głównie do grania w pokoju dziennym.

Steam Machines, bo o, nim mowa, to nic innego jak komputer zaopatrzony w system SteamOS. Z informacji udostępnionych przez Valve wynika, że nic nic nie stoi na przeszkodzie, by sam komputer wraz z systemem modyfikować wedle własnych upodobań. Każdy gracz znajdzie tutaj coś dla siebie, począwszy od różnych podzespołów, a na różnorakim oprogramowaniu skończywszy. Wszystko zależeć będzie od naszego zasobu finansowego. Ciekawą zaletą jest to,że będziemy mogli zainstalować na, nim inny system operacyjny np. Windows. Na świecie jest wiele osób, które cały czas modyfikują swój sprzęt komputerowy. Teraz, to "doświadczenie" będą mogli wykorzystać w Steam Machines.

Oto komentarze przedstawicieli firmy Valve

Świat rozrywki jest różnorodny – każdy powinien mieć prawo wyboru. Chcemy, aby wszyscy mieli możliwość wyboru sprzętu, który wydaje im się najlepszy. Współpracujemy z wieloma partnerami, by umożliwić stworzenie szerokiego wachlarza komputerów Steam dostępnych już w 2014. Wszystkie z nich działać będą na systemie SteamOS.

W Valve zawsze polegamy na testach naszych rozwiązań w rzeczywistości. Nasza maszyna testowa została zaprojektowana dla użytkowników, którzy oczekują całkowitej kontroli nad ich sprzętem. Inne urządzenia będą projektowane w kierunku rozmiaru, ceny, poziomu hałasu lub innych zmiennych.

Same parametry sprzętu będą odpowiednio dopasowane, aby bezproblemowo odpalać wszystkie gry dostępne na platformie Steam. Takich tytułów jest tam ponad 3000. Co najważniejsze, setki tytułów będą dostępne bezpośrednio na samym systemie SteamOS! Reszta będzie działać bezproblemowo za pomocą strumieniowania. Na dzień dzisiejszy Valve nie udostępniło więcej informacji na temat podzespołów. Wiadomo jedynie, że firma nVidia współpracuje w kwestii SteamOS, więc jest duże prawdopodobieństwo, że ujrzymy karty graficzne tej firmy.

"nVidia"

Nie ma żadnego przymusu, aby specjalnie zmieniać od razu swój komputer. Jeśli czujemy, że nasz komputer spełnia nasze wymagania związane z grami komputerowymi, to nie musimy się martwić, gdyż platforma Steam będzie cały czas dostępna. Tak, więc, mimo iż Valve podjęło kroki związane z nowym systemem operacyjnym oraz sprzętem nie oznacza, że porzuci samą platformę Steam. W tym przypadku możemy spać spokojnie 🙂

Wszystkie modele oraz konfiguracje są jeszcze w fazie produkcji. Samych producentów poznamy wkrótce. Według Valve pomoc doświadczonych graczy jest tu niezwykle wskazana, dlatego postanowili zaoferować 300 testowych konfiguracji za darmo. Prototypy zostaną rozesłane do wylosowanych użytkowników jeszcze w tym roku. Jeśli ktoś chciałby być szczęśliwym posiadaczem jednego z takich prototypów trzeba wykonać następujące czynności, aby potwierdzić chęć otrzymania zestawu testowego. Każdy krok możemy wykonać w dowolnej kolejności.

Są to:
1. Dołączyć do grupy Steam Universe
2. Zaakceptować warunki umowy Steam Hardware Beta Terms and Conditions
3. Dodać 10 znajomych na Steam (jeżeli jeszcze tylu nie posiadamy)
4. Utworzyć publiczny profil na Społeczności Steam (jeżeli jeszcze go nie posiadamy)
5. Zagrać w grę, używając kontrolera w trybie Big Picture

Jak widać, poszczególne kroki są proste jednak nie dają 100% gwarancji, że dostaniemy zestaw testowy. Po wykonaniu tych wszystkich kroków użytkownik otrzyma specjalną odznakę, która kwalifikuje go do listy oczekujących użytkowników. Ostatecznie tych 300 szczęśliwców zostanie wylosowanych do wzięcia udziału w testach. Jedno jest pewne – utworzenie wielu kont Steam nie zwiększy szans wyboru do testów. Cóż, próbować można.

Na zakończenie nasuwa się się bardzo ważne pytanie: czy Valve uda się zadebiutować na rynku pod względem komputerów? O tym oraz o wielu innych kwestiach dowiemy się już wkrótce.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*