Telefon naładujemy w autobusie komunikacji miejskiej? Tak się podróżuje we Wrocławiu.

We Wrocławiu w dziesięciu miejskich autobusach wprowadzono innowacyjny pomysł z gniazdami USB dzięki którym naładujemy swoje przenośne urządzenia od telefonu po konsole.

Wrocław jako pierwszy w autobusach MPK marki Solaris wyposażył je w dostęp do gniazda przez które naładujemy prawie wszystkie urządzenia przenośne. Wystarczy mieć ze sobą swój kabel np. od telefonu.

Na stronie MPK Wrocław przeczytać można, że:

"We Wrocławiu w pojazdach typu solo – czyli krótkich, zamontowano po jednym urządzeniu umieszczonym w okolicy oparcia dla osoby niepełnosprawnej, zaś w solarisach przegubowych – po dwa (jedno dodatkowo pod kasownikiem na wysokości trzecich drzwi)."

Przeciwnicy pewnie powiedzą, że "nikt nie jeździ przecież z kablem USB". Jednak takie rozwiązanie swojego kabla pozwoli zaoszczędzić rozczarowań. Bo bądźmy szczerzy, ale ile wytrzyma taki kabel na stałe przymocowany w autobusie? Zaraz ktoś go urwie po paru dniach, albo okaże się, że wejście jest nie takie jak w naszym urządzeniu.

MPK Wrocław oświadcza, że na razie projekt dotyczy 9 autobusów, ale w przyszłości będzie wprowadzony we wszystkich 57 pojazdach marki Solaris. Ładowarki firmy DRABPOL dostarcza Solaris Bus&Coach w ramach współpracy z MPK Wrocław.

Moim zdaniem, jest to projekt godny pochwalenia – na pewno lepszy od ładowarek na przystankach, bo jednak więcej ludzi będzie mogło z niego skorzystać, a nie tylko Ci którzy akurat są w danej lokalizacji. Czekamy teraz na Bydgoszcz i Włocławek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*