Wiedźmin 3: Dziki Gon – jeszcze trochę poczekamy…

Najbardziej rozpoznawalna gra studia CD Projekt RED najprawdopodobniej zadebiutuje dopiero po I kwartale 2014r. Taką informację zdradził prezes wspomnianego studia. Na razie nie wiadomo czy wszystkie wersje „trójki” – na komputery osobiste oraz konsole następnej generacji – zagoszczą na półkach sklepowych w tym samym dniu.

Przy okazji warto wspomnieć co nas będzie czekać w najnowszej wersji gry opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Gdy po raz pierwszy uruchomimy grę naszym oczom ukaże się przepiękna grafika oparta na najnowszym silniku graficznym CD Projekt RED – Red Engine 3. To właśnie ten silnik graficzny pozwala nowemu Wiedźminowi być utytułowaną grą nowej generacji. Przy takiej grafice aż chce się grać. Jednakże zachwyt nad samą grafiką to nie wszystko …

Przede wszystkim gracze będą mogli eksplorować 30x większy świat! Można przemierzać konno lasy i równiny lub nawet żeglować między licznymi wysepkami Królestw Północy. Bardzo rzadko się zdarza, by gracze mieli taką swobodę w tak znanych tytułach, zatem połączenie ślicznej grafiki z otwartym światem jest w tej grze strzałem w dziesiątkę.

"Otwarty

Również system walki zostanie zmieniony. Będzie on dawał wiele możliwości na przeprowadzenie różnorodnych kombinacji, a tych mamy do dyspozycji naprawdę wiele. Trzeba się jednak mieć na baczności, gdyż przeciwnik nie będzie 'głupi’. W tym przypadku pomoże nam tylko i wyłącznie ludzki mózg, czyli będziemy musieli sami wymyślić jak danego przeciwnika zaatakować, jakich kombinacji użyć lub co zrobić, gdy coś się nie powiedzie. Zapowiada się zatem ciekawa walka.

"Walka"

Ostatnim bardzo ważnym elementem jest zakończenie historii Geralta z Rivii. To tutaj będzie koniec trylogii, więc jak łatwo się domyślić, fabuła będzie bardzo dobrze dopracowana. Będzie zrobiona z rozmachem, opowiadając wielowątkową, dojrzałą historię, która postawi przed graczem trudne wybory. Jakie? Zobaczymy.

Naprawdę jest na co poczekać. Jeśli ktoś ma możliwość, aby umilić sobie czekanie to do tego czasu może jeszcze parę razy przejść poprzednie części. Kto takiej możliwości nie posiada, ma czas na sprawdzenie swojego sprzętu i ewentualne ulepszenia aby gra chodziła jak należy. Jedno jest pewne – naprawdę warto czekać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*