Windows 8.1 długo się włącza, co zrobić? – Poradnik

Wiele osób skarży się na problem z długim czasem włączania się systemu – najczęściej tego typu problem dokucza nam po aktualizacji systemu. Poniżej bardzo łatwy sposób na to jak można to zmienić.

Działa także na zwykłym Windows 8.

1. Wyszukaj po przez wyszukiwarkę systemową opcji "Opcje zasilania" a następnie w tym miejscu w lewej kolumnie wybierz opcje "Wybierz działanie przycisku zasilania".

2. Kolejno znajdź pole "Włącz szybkie uruchamianie" i je odznacz (zazwyczaj domyślnie jest zaznaczone) – jeżeli nie będzie można odznaczyć przejdź do góry okienka i kiknij "Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne".

3. Po odznaczeniu zapisujemy zmiany i wyłączamy komputer a następnie go uruchamiamy.

4. Wykonujemy czynność jeszcze raz ale tym razem opcje "Włącz szybkie uruchamianie" zaznaczamy. Komputer ponownie wyłączamy i włączamy – w tym momencie komputer już powinien się szybko uruchomić. (Proszę pamiętać aby komputer całkowicie wyłączyć, a nie skorzystać z opcji uruchom ponownie).

5. Jeżeli to nie poskutkowało, sprawdź czy sterowniki twojej karty graficznej i innych peryferii są aktualne. Jeżeli nie to zaktualizuj je. Komputer ponownie zamknij i uruchom.

6. Jeżeli nadal masz problem wejdź w wiersz poleceń jako administrator i użyj następującej komendy:

bcdedit /set disabledynamictick yes

Powyższe zalecenia powinny sprawić że twój komputer zacznie się szybko uruchamiać i działać. W naszych testach, okazały się one w 100% skuteczne

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*