Zagraniczne firmy, które powinny wejść na polski rynek

W polskim rynku jest jeszcze wiele braków. Z pewnością wielu z Was ma jakiś niedosyt po skorzystaniu z usług polskich firm. Postanowiłem więc zrobić zestawienie zagranicznych firm, które moim zdaniem powinny ujrzeć światło dzienne w Polsce. To nie tylko był by dobry ruch dla tych firm ale także dobra rzecz dla nas konsumentów, a więc zaczynajmy.

1. Na pierwsze ogniwo idzie wielu znanym sklep internetowy amazon.com

"amazon"

W Polsce znajdziemy parę sklepów gdzie możemy kupić co tylko chcemy do tego jest też allegro. Jednakże wejście amazona mogło by wiele namieszać, firma jest znana z tego że ceni sobie dobro klienta a przede wszystkim stawia sobie za cel tanie produkty, które są dostępne w ich sklepie. Sądzę że jeżeli amazon wszedłby na polski rynek spokojnie mógłby zaoferować konkurencyjne ceny, z których z pewnością ucieszył by się każdy klient. Miejmy nadzieje że długo już nie będziemy musieli czekać, amazon już działa w naszym kraju otwierając tu swoje magazynu i poszukując masę ludzi do pracy, tak więc bądźmy dobrej nadziej.

2. Drugie ogniwo to Netflix

"netflix"

Netflix za oceanem cieszy się ogromną popularnością, oferuje wręcz wyśmienite oferty, których w Polsce tak na prawdę brak. Niby mamy jakieś tam firmy, które udostępniają oglądanie filmów, seriali itp. za opłatą, niestety ceny te są mocno wygórowane, a o bez limitowym oglądaniu po wykupieniu abonamentu możemy zapomnieć. Na pomoc może przyjść nam firma Netflix, która szybko może zyskać wielkie grono odbiorów oferując ciekawe pakiety abonamentowe w konkurencyjnych cenach. Nie jeden użytkownik ma już dość przepłacania za obejrzenie jednego filmu, często też takie sytuacje prowadzą do oglądania filmów w nielegalnych serwisach. Co prawda o Netflix w Polsce nie mówi się jeszcze dużo – temat jakoś ucichł – ale miejmy nadzieje że za jakiś czas będziemy mogli cieszyć się korzystając z usług tej firmy.

3. Hulu

"huluh"

Hulu działa na podobnej zasadzie jak Netflix, jednak jest chyba bardziej przejrzysty. W serwisie można wykupić co miesięczny abonament, dzięki czemu można oglądać filmy, seriale, bajki itp. Warto też zwrócić uwagę że Hulu oferuje sporo seriali do oglądania bez konieczności płacenia czy logowania do konta, tak więc jeżeli przegapiliśmy odcinek ulubionego serialu w telewizji możemy to szybko nadrobić dzięki własne hulu.com. O samym wejściu na polski rynek przez hulu prawie nic się nie mówiło i z pewnością przez jeszcze długi okres nikt nie będzie o tym wspominał, ale jest to kolejna firma, które mogła by polskim konsumentom zaoferować bardzo wiele za niewiele.

4. Yahoo

"yahoo"

Choć Yahoo już było na polskim rynku – z marnym efektem – to tak na prawdę osobiście szuje duży niedosyt. Firma nie zaoferowała swojego potencjału, oddała nam do dyspozycji tylko linki do artykułów z innych stron jedyną rzeczą, która ratowała giganta na polskim rynku była z pewnością poczta e-mail – której sam używam do dziś. Yahoo wchodząc na nasz rynek powinno zachować się podobnie jak np. robi to na rynku niemieckim czyli własna redakcja i strona w nowej odsłonie – na pewno znalazło by to wielu odbiorców wśród polskich czytelników, którzy już bardzo często narzekają na monotonne serwisy informacyjne z naszego podwórka. Pytanie tylko czy Yahoo ponownie chciałoby wykonać krok ku naszemu kraju? Jak na razie chyba nie, ponieważ firma skupia się teraz na innych ważniejszych czynnikach ale miejmy nadzieje że kiedyś może zobaczymy jeszcze Yahoo Polska.

Kolejne firmy postaram się przedstawić w drugiej części artykułu, a tymczasem zapraszam do wypowiadania się jakie firmy waszym zdaniem przydałyby się na polskim rynku?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*