3 urodzinki Instagrama

Jak ten czas szybko leci, to już 3 lata od startu wielkiego startup-u Instagram, aplikacji do dzielenia się zdjęciami a od niedawana także filmikami. Na pierwszy rzut oka niepozornie prosta aplikacja, ale spoglądając w nią głębiej ujrzymy coś czego nie mają inne tego typu produkcję.

Instagram został założony 6 października 2010r przez Kevina Systroma, który to spędził dwa lata w Google przy takich projektach jak m.in: Gmail, Google Reader – więc doświadczenie miał nie małe.

Jak widać po sukcesie jaki osiągnął Instagram Kevin odnalazł punkt w, który należało uderzyć, by odnieść upragniony sukces a daleko szukać nie musiał, bo były to zdjęcia, z którymi ludzie obcują, na co dzień – i wydawać się może że każdy mógł wpaść na taki pomysł.

Instagram to potężne narzędzie – w rekach facebook-a, który wykupił go za 1mld $ – z którego na świecie korzystają miliony użytkowników a w Polsce ta liczba wzrosła już do ponad pełnego miliona odbiorców.

Dziś mamy okazje życzyć temu projektowi w dniu jego urodzin kolejnych sukcesów, owocnych w doświadczenia i nowe wyzwania. Tak, więc Happy Birthday!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*