5 cali to za dużo? Może "mini" alternatywa

Nie każdemu mogą odpowiadać obecne rozmiary flagowych modeli smartfonów, dlatego producenci zaczęli produkować mniejsze odpowiedniki swoich najlepszych modeli.

HTC One, ładny aluminiowy może się podobać, ale rozmiar ekranu 4,7 cala nie każdemu dobrze leży w dłoni, więc producent zdecydował się zaoferować wersję "mini".
Mini alternatywa jest troszkę mniejsza i posiada ekran o przekątnej 4,3 cala co jeszcze rok temu był uważany za DUŻY rozmiar w śród ekranów. Po za wielkością wyświetlacza i jego rozdzielczości 720p HTC One Mini posiada połowę słabsze parametry niż normalny One. Precyzując procesor Qualcomm Snapdragon 400, dwurdzeniowy, 1,4 GHz, 1GB ram i 16 GB rom. Ale cena urządzenia już nie została podzielona na pół, ale jest dość atrakcyjna.

Samsung poszedł w tą samą stronę, tylko że wcześniej niż HTC, bo już po jakimś czasie po premierze Galaxy S3 zaoferował S3 Mini. Obecnie Samsung najlepszą mini alternatywę oferuję w postaci zmniejszonej wersji Galaxy S4.
Galaxy S4 Mini wygląda dokładnie tak samo, jak normalny S4, przy tym posiada ekran 4,3 cala o rozdzielczości 540 x 960 px, ale oferuję lepszy procesor i więcej pamięci niż HTC One Mini, bo aż Qualcomm MSM8230AB 2×1,70 GHz i 1,5 GB ram. Za to mniej pamięci wewnętrznej na dane, bo, zaledwie 8 GB. Aparat też zdecydowali włożyć troszkę słabszy 8 Mpx. Normalny Galaxy S4 dobrze leży w dłoni, więc mini alternatywa na pewno będzie odpowiadała ludziom szukającym czegoś bardziej poręcznego.

SONY nie śpi i w internecie można znaleźć informacje na temat Xperi Z1S. Wycieki sugerują, że SONY chcę stworzyć smartfona idealnego, czyli ekran 4,3 cala o rozdzielczości 720p. Reszta parametrów ma być dosłownie przeniesiona z Z1, czyli mniej więcej procesor 4×2,3 Ghz, 2 GB ramu, aparat 20 Mpx itp. Jeżeli to się uda, SONY osiągnie spory sukces, jak będzie czas pokaże.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*