Baidu stawia wyzwanie Google z własnym samojezdnym samochodem

Baidu przez wielu nazywane jest chińskim Google, i tak też w jakimś stopniu jest. Jednak w sprawie samojezdnych samochodów w Baidu uważają że Google robi to źle Twierdzą bowiem że samochód nie powinien całkowicie zastąpić kierowce, ale tak na prawdę powinien dać kierowcy swobodę. Wolność oznacza że samochód jest na tyle inteligenty aby działać samodzielnie i podejmować decyzje w różnych sytuacjach drogowych.

Wszystko może wydawać się fajne w teorii ale w praktyce niestety jest nieco inaczej, jednym z największych problemów samojezdnych samochodów w Chinach byliby piesi, którzy są nieostrożni w miastach Chin. Kolejny problem to brak jakiegokolwiek prototypu tego typu samochodu od Baidu, najprawdopodobniej ujrzymy go w przyszłym roku – aczkolwiek miejmy taką nadzieje.

Na obecny moment o rywalizacji z Google chyba jeszcze nie można mówić, choć plany są ambitne i sam jestem ciekaw co z tego wyniknie czy Baidu nas zaskoczy czymś lepszym.

A jak Wy sądzicie wolelibyście mieć całkowicie samojezdny pojazd, czy może bardziej odpowiadało by Wam mieć choć trochę nad nim kontroli?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*