Dzięki tej aplikacji zadania z matematyki to bułka z masłem!

Niedawno zadebiutowała aplikacja Photomath – czyli pierwszy tak doskonały i szybki kalkulator, który obliczy za Ciebie zadania z matematyki. Aplikacja na smartfona jest bardzo prosta w obsłudze i każdy może ją mieć przy sobie – wystarczy tylko zainstalować ją na swoim telefonie. Co na to nauczyciele?

Photomath jest aplikacją bardzo banalną, dzięki której po zeskanowaniu za pomocą kamery określonego wyrażenia matematycznego otrzymujemy od razu wynik. Co najważniejsze działa on w czasie rzeczywistym i zaraz po zeskanowaniu zadania otrzymujemy wynik.

Aplikacja wykonuje zadania złożone z dodawania, odejmowania, mnożenia oraz dzielenia. Radzi sobie również z pierwiastkami, ułamkami oraz równaniami liniowymi. Projektanci programu już pracują nad udoskonaleniem aplikacji, by mogła obliczać bardzo trudne i złożone równania i działania.

Nauczyciele jednak są przeciwni aplikacji. Twierdzą, że uczy ona po prostu ściągania i bezmyślnego przepisywania wyniku. Jednak ten zarzut można odeprzeć. Aplikacja zaraz po wyświetleniu wyniku daje możliwość zobaczenia jak zadanie zostało rozwiązane, tak aby można było wiedzieć skąd się wziął wynik.

Photomath jest aplikacją darmową. Na razie działa na systemach Windows Phone i iOS. Na początku roku 2015 ma pojawić się wersja na Androida.

I co sądzicie o takiej formie nauki? Myślę, że dla kogoś kto wykorzysta to rzetelnie do nauki to obowiązkowa aplikacja do pobrania na swojego smartfona.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*