Facebook kupuje WhatsApp za 19 miliardów dolarów

Facebook nie mógł zakupić aplkacji Snapchat to postanowił zabrać się za inne ogniwo. Padło na bardzo popularną aplikację WhatsApp, z której korzysta już ponad 450 milionów użytkowników.

Według informacji kwota zakupu sięga bagatela 19 mld $, a szczegółowo mówiąc 4 mld dotyczą formy gotówkowej, 12 mld będą wypłacone w formie akcji Facebooka, oraz kolejne 3 mld w ograniczonych akcjach dla założycieli i pracowników, które będą do nabycia po czterech latach.

Ja mówi Zuckerberg WhatsApp nadal będzie działać jako niezależna aplikacja, w sposób podobny jak w przypadku przejęciu Instagramu. Mark dodał także krótką notkę na temat zakupu w swoim profilu facebookowym:

WhatsApp będzie dopełniała nasz istniejący czat i komunikator co zapewni nowe narzędzie naszej społeczności. Facebook Messenger jest powszechnie używany do rozmawiania ze znajomymi z Facebooka, a WhatsApp do komunikacji ze wszystkimi twoimi kontaktami oraz małymi grupami osób. Ponieważ WhatsApp i Messenger służą różnym, choć istotnym zastosowaniom będziemy inwestować w oba produkty.

Jak widać Facebook nie spoczywa na laurach i w komunikacji między użytkownikami chce mieć duży wpływ. Miejmy tylko nadzieje że zakup ten nie pójdzie na marne.

Jeżeli nie korzystasz z WhatsApp a chciałbyś się z nim zapoznać zapraszamy na oficjalną stronę

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*