Facebook wprowadzi nowy przycisk? Ale na pewno nie powinno to być "Nie lubię"!

Załoga Marca Zuckerberga dostaje mnóstwo pytań i próśb o wprowadzenie przycisku, który będzie odwrotnością "Lubię to" czyli "Nie lubię". Trwają już wstępne projekty nad tego typu rozwiązaniem, gdyż jak twierdzi sam Marc takie ulepszenie jest potrzebne.

Marc Zuckerberg chce wprowadzić nowy przycisk "Nie lubię" jednak jak sam podkreśla, nie chce żeby on się tak nazywał. Planują wprowadzić przycisk, który zwiększy tym samym zakres wyrażania emocji nie tylko do postaci, że coś lubimy. Wiele wydarzeń z naszego życia nie są dobre, często widzimy na tablicy u znajomych jakieś smutne wydarzenia i wówczas popularne "lajkowanie" jest po prostu nie na miejscu. Niestety wiele osób popadło w wir zbierania i dawania jak najwięcej tzw. "lajków" przez co nawet smutne wydarzenia są lubiane, co wzbudza poczucie u innych, że po prostu nie godzi się tego polubić.

Marc Zuckerberg na konferencji w siedzibie serwisu w Menlo Park w Kalifornii powiedział:

"Od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem, które pozwoliłoby użytkownikom łatwiej wyrażać szerszy zakres emocji. Ludzie często dzielą się na Facebooku smutnymi wydarzeniami ze swojego życia. Wielokrotnie mówili nam, że nie czują się właściwie klikając wówczas "lubię to", bo nie jest to właściwa emocja. Wielu prosiło nas o przycisk "nie lubię", bo chcą powiedzieć "to nie jest w porządku".

Sam przycisk "Nie lubię" miał by wyrażać raczej, że z czymś się nie zgadzam i tego nie akceptuje, niż że po prostu czegoś się nie lubi. Facebook chce się zabezpieczyć, przed specjalnym klikaniem w "Nie Lubię" by popsuć komuś opinie lub renomę.

Jeśli chodzi o termin wprowadzenia odwrotności "Lubię To" jeszcze nie jest znany i jak zaznacza założyciel wprowadzenie takiej zmiany wymaga wiele czasu i tysiąca testów by wyeliminować chociaż najmniejszy powód dlaczego by miało tego nie być.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*