Firma Seagate pochwaliła się pierwszym tak wielkim dyskiem twardym

Firma Seagate, producent znanej marki dysków twardych pochwalił się swoim nowym nabytkiem. Chodzi tutaj o pierwszy dysk twardy 3,5 cala o pojemności 8 TB.

W chwili obecnej nośnik danych jest dostępny tylko dla profesjonalnych odbiorców np. posiadaczy serwerów "w chmurze" lub serwerach przechowujących kopie zapasowe. Producent dysku twardego zapewnia o najwyższej jakości przechowywaniu danych oraz o niskim zużyciu energii.

Wiceprezes firmy Seagate Scott Horn powiedział:

„Świat staje się coraz bardziej mobilny, a liczba urządzeń wykorzystywanych do tworzenia i korzystania z plików, doprowadza do nagłego wzrostu niestrukturalnych danych. Taki rozwój technologii wywiera większą presję na konstruktorów usług w chmurze, aby poszukiwali innowacyjnych rozwiązań do opracowywania systemów o niskim koszcie i wysokiej wydajności do przechowywania prywatnych danych w centrach chmurowych. Seagate jest gotowy rozwiązać ten problem, oferując pierwszy na świecie dysk HDD o pojemności 8 TB, który zaspokoi potrzeby popytu nośników o dużej pojemności, w świecie coraz większej kreacji, konsumpcji i długotrwałego przechowywania danych.”

Do masowej sprzedaży dysk ma trafić w następnym kwartale, jednak nie jest znana jego cena i dokładny termin premiery na rynku detalicznym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*