Google pcha się w kolejny temat – uruchamia własną sieć komórkową

Już od jakiegoś czasu mówiono że Google zamierza uruchomić swoją własną sieć komórkową.
Tak też się właśnie staje, jednak firma nie postanawia budować swojej własnej infrastruktury ale skorzystają z obecnych od T-Mobile oraz Sprint. Nowa usługa jak na razie jest testowana tylko w USA i na dzień dzisiejszy testować ją mogą tylko posiadacze Nexusa 6.

Nowy projekt Google nazywa się Project Fi i będzie się różnił od innych sieci tym że nasz numer będzie oddzielony od karty SIM, a co za tym idzie od konkretnego urządzenia. Umożliwi to wykonywanie połączeń z danego numeru za pomocą różnych urządzeń – nie tylko smartfonów, ale też tabletów czy komputerów.

Za nielimitowane rozmowy i wysyłanie użytkownik zapłaci 20 dolarów a za każdy zużyty GB danych 10 dolarów. Być może w przeliczeniu na polską walutę jest to dość wysoka cena ale dla mieszkańców USA jest ona jak najbardziej przystępna, a pod uwagę trzeba wziąć to że Google zwróci nam pieniądze za niewykorzystane całego pakietu transmisji danych.

Dostęp do internetu ma stać się zresztą główną zaletą usług operatora. Użytkownicy Project Fi skorzystają z dużej sieci hot-spotów na terenie całego USA, a smartfony będą łączyły się z nimi automatycznie, łącznościami LTE i Wi-Fi.

Jak wiec widać Google wkracza na kolejne podwórku, być może to dobry krok a usługa może się przyjąć jednak martwi fakt że firma rozgałęzia się na coraz to inne kategorie stając się przy tym coraz jakby to powiedzieć monopolistą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*