Konferencja Apple – podsumowanie

Wtorek, 22 października! Ten dzień fani Apple zapamiętają na długo. Październikowa konferencja przyniosła wiele nowości oraz rozwiała wszelkie plotki. Czas na podsumowania, czas na wspaniałe informacje!

"FREE"

APPLE OS X Mavericks

Free – to słowo najbardziej zapadnie nam w pamięci po dzisiejszym wieczorze pełen niespodzianek od Apple. Craig Federighi wszedł na scenę i pozamiatał. Nowy system operacyjny od jabłka – Mavericks to nie tylko zmiany kosmetyczne, lecz także ogromny skok wydajnościowy. Na scenie zażartowano, że programiści nie będą chodzić po każdym domu i montować lepszy sprzęt, jak można zrobić lepszy system operacyjny. Craig nie zostawił także suchej nitki na Microsofcie – obecna cena Windows 8 Pro wynosi $199, a Mavericks będzie dostępny za dramo (swoją drogą Windows 8.1 również jest za darmo) i to jeszcze dziś! OS X to także nowa kompresja pamięci RAM, która pozwala zmieścić w 4 GB aż 6 GB, obsługa OpenCL, a także zmniejszone wymagania graficzne. Aktualizacje mogą pobrać wszyscy, którzy posiadają systemy "zwierzęce" tj. Lion, Mountain Lion oraz Snow Leopard jako następująca aktualizacja oraz inni użytkownicy, którzy nie kupowali wcześniejszych aktualizacji.

"Wspomniany

iPad Air oraz iPad mini

Nowy iPad 5 generacji otrzymał nazwę Air, oczywiście nie bez przyczyny. iPad został wychudzony względem poprzednika o 2mm, napędza go ten sam procesor, który możemy znaleźć w iPhone 5S czyli Apple A7. Podwójny mikrofon z redukcją szumów, aparat 5 Mpix oraz 10 godzin pracy baterii. Wszystko to waży zaledwie 500 gram. Szczególnie dobrą wiadomością dla Polaków jest to, że trafiliśmy do puli krajów, w których nowy iPad pojawi się już 1 listopada, jego cena będzie wynosić $499 czyli około 1500 złotych.

iPad mini otrzymał ekran o przekątnej 7.9 cala i wysokiej rozdzielczości dzięki ekranowi Retina – 2048×1536 pikseli. Wnętrzności podobne są do Air – procesor A7, również 10 godzinny czas pracy, mikrofony jak i kamery. iPad mini Retina dostępny będzie za $399 (1200zł), a poprzednia wersja 1. generacji potanieje i kosztować będzie $299 (900zł).

Oczywiście jeśli chodzi o wersje: WiFi/LTE/3G/4G.
Wszystkie urządzenia posiadają 16 GB pamięci.

"iPad

Apple MacBook Pro Retina

Nowe MackBooki pojawią się w dwóch wersjach – 13 calowej i 15 calowej. Obie wersję otrzymają przepiękny ekran Retina. Domeną tej konferencji idąc – cieńsze, wydajniejsze, lżejsze i dłużej pracujące urządzenia, które na dodatek są jeszcze tańsze o $200 niż poprzednicy.

13 cali1299 USD = około 3900 PLN
15 cali1999 USD = około 6000 PLN

"MacBook"

Apple Mac Pro

Nowy komputer od Apple zapowiedziano jakiś czas temu. Miał być to sprzęt dla profesjonalistów – renderowanie, montowanie, tworzenie, realizacja – do tego zostanie stworzony. Dość nietypowy wygląd przyciąga uwagę – mała beczka z wentylatorem w środku.

ProcesorIntel Xeon E5 – maksymalnie 12 rdzeni
GrafikaAMD FirePro, które dają nawet 12 GB
RAM64 GB
InneZłącza Thnuderbolt 2.0, obsługa do 4 monitorów Full Aperture 4K, dysk SSD – zapis 1,2 GB/s – przepustowość 1 GB/s

"Apple

Na konferencji pochwalono się również ciekawymi wynikami. W przeciągu 5 dni od premiery iOS 7 ponad 200 milionów urządzeń korzystało z tego systemu. W przeciągu jednego weekendu sprzedano łącznie 9 milionów nowych iPhone 5S oraz 5C. Liczba aplikacji w AppStore przekroczyła 1 milion, a liczba pobrań 60 miliardów. Dzisiejszy wieczór dostarczył nam wiele emocji, na które czekaliśmy. Jeśli ktoś nie oglądał relacji ze strony apple.com niech żałuje, ponieważ było co oglądać. Do następnego razu!

Serwis zdjęciowy dzięki uprzejmości The Verge

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*