Microsoft będzie pracował nad poprawą wizerunku swojej przeglądarki

Firma Microsoft podjęła intensywne działania nad udoskonaleniem swojej przeglądarki Internet Explorer. Chce bowiem rozwiązać i polepszyć sytuację swojej aplikacji, gdyż poważnie jest zaniepokojona tym, że w sieci panuje opinia o tym, że Internet Explorer to nie najlepsza opcja do przeglądania sieci. Jakie podejmie działania?

Internet Explorer zadebiutował w roku 1995. Przez długie lata była bezsprzecznie najlepszą i najczęściej użytkowaną aplikacją do przeglądania sieci. Jak jest obecnie? W grupie młodszych użytkowników internetu, lecz nie tylko panuje opinia, że lepiej wybrać Firefoxa lub Google Chrome. Najczęściej Internet Explorera używamy tylko raz… Kiedy? Gdy mamy świeżo zainstalowany system i chcemy ściągnąć Firefoxa lub Chrome, wówczas korzystamy z IE. Brzmi jak żart, ale nic z tych rzeczy. Dlatego gigant z Redmond poważanie zastanawia się nad radykalnymi zmianami.

Jedną z największych zmian, które mają w planach to przywrócenie Internet Explorera pod nową nazwą. Pozwoli to na wprowadzenie tego samego produktu pod inną nazwą i tym samym zyskanie nowych klientów. Sami programiści wypowiadają się jednak, że plany dotyczą też wprowadzenia licznych zmian, jednak zapewniają tym samym, że obecna wersja 11 jest już perfekcyjna w ich opinii. Wielu jednak użytkowników nie przekonało się do "jedenastki" i korzystają ze starszej wysłużonej ósmej wersji. To też jest problem, nad którym będą pracowali.

Obecnie w Polsce Internet Explorer zajmuje trzecie miejsce, wyprzedzają go Google Chrome i Firefox.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*