Microsoft wkrótce wybierze następcę Steve’a Ballmera

Kto niedługo będzie mógł usiąść na foteliku dyrektora wykonawczego Microsoftu i rozłożyć nogi na biurku? Według oficjalnych informacji ogłoszenie następcy Steve’a Ballmera nastąpi jeszcze w tym roku. Kiedy dokładnie? Może jako prezent na gwiazdkę któremuś z kandydatów dostanie się wspomniany wcześniej fotelik dyrektora i tym samym świat obleci informacja o nowym CEO Microsoftu?

Na liście kandydatów znajdują się:
1. Alan Mulally – dyrektor wykonawczy Ford Motor Co.
2. Paul Maritz – były członek zarządu Microsoftu, a obecnie dyrektor wykonawczy Pivotalu
3. Tony Bates – aktualny dyrektor Microsoftu ds. rozwoju biznesu
4. Stephen Elop – dyrektor wykonawczy firmy Nokia Oyj. Ten pan wkrótce i tak dołączy do Microsoftu, gdy firma przejmie skandynawską spółkę.

Ponadto kilku kandydatów od razu odrzuciło możliwość przyjęcia stanowiska dyrektora wykonawczego. Do tych osób zalicza się m.in. John Donahoe, dyrektor wykonawczy Ebay Inc.

Według informacji, zarząd Microsoftu już jest po rozmowach z wymienionymi wcześniej kandydatami. Ciekawostką jest to, że nikt z Microsoftu oraz z firm takich jak Ford, Pivotal, Nokia, czy Ebay nie komentuje tych informacji. Dziwna sprawa… Czy takie wydarzenia muszą być "top secret"?

Odejście Ballmera Microsoft ogłosił w sierpniu. Tym samym rozpoczęto poszukiwania kandydata na nowego dyrektora giganta z Redmond. Nowo mianowany dyrektor wykonawczy będzie dopiero trzecią, po Billu Gatesie i właśnie Ballmerze, osobą obsadzoną na tym stanowisku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*