Nowe wieści na temat przeglądarki Spartan od Microsoftu

To że inna przeglądarka zastąpi słynny Internet Explorer wiemy już od dość dawna. Przeglądarka ta najprawdopodobniej będzie nosić nazwę Spartan i znacznie będzie wyróżniać się na tle swojego poprzednika IE.

Przeglądarka ma być zintegrowana z asystentką głosową Cortaną. Będzie ona pomagała w wyszukiwaniu różnych informacji m.in. na temat lotów, rezerwacji hotelowych oraz innych danych. Cortana ma udostępniać dodatkowe informacje i zastąpi istniejące obecnie funkcje udostępniane przez Bing w Internet Explorer.
Kolejnym bardzo fajnym rozwiązaniem będzie możliwość tworzenia notatek i adnotacji na stronach internetowych po czym będziemy mogli się nimi dzielić dzięki stałej integracji z OneDrive.

Dodatkowo znajdziemy także grupowanie kart co znacząco poprawi przeglądnie stron, zabraknie (niestety – albo i nie) obsługi skórek i tematów – ale nie wykluczone że w przyszłości takowe się pojawią.
Przeglądarka będzie dostępna na wszystkie urządzenia z Windows 10 i powstanie w dwóch wersjach czyli w wersji Modern oraz okienkowa dla trybu pulpit – wersje przeglądarek nie będą się niczym różnić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*