Oculus Rift – okulary dla graczy zyskują kolejne wsparcie

Oculus Rift to projekt okularów dla graczy, który przeniesie ich wprost do świata wirtualnej rozgrywki. Początkowo projekt zbiórkę pieniędzy rozpoczął na Kickstarterze, w którym udało mu się zebrać nie małą sumę bo aż 2,5 miliona dolarów.

Okazuje się jednak że to nie koniec inwestycji bowiem firma Oculus VR otrzymała kolejne wprawcie finansowe w wysokości 75 milionów dolarów, warto zwrócić uwagę że większość tej sumy zainwestowała firma Andreessen Horowitz, która inwestowała już w takie potęgi jak Facebook, Groupon, Instagram, Skype czy Twitter i patrząc na sukces tych gigantów można chyba powiedzieć że w Oculus Rift na prawdę jest potencjał.

W ramach interesu do zarządu Oculus VR dołączył współzałożyciel Andreessen Horowitz czyli Mark Andreessen, który wyraził swoje zdanie odnośnie tego projektu.

Wierzymy, że Oculus nie tylko zmieni gry wideo, ale zdefiniuje na nowo podstawowe ludzkie doświadczenia w sferach takich jak film, edukacja, architektura i design.

Do tej pory sprzedano 40 tysięcy egzemplarzy producenckich Oculusa.
Premiera wersji konsumenckiej na rynku jest przewidziana na przyszły rok, choć dokładna data nie została jeszcze podana.

Jednego możemy być już pewni, sprzęt chyba nie będzie taki tani ale nic nie dostarczy nam tyle frajdy jak 'uczestniczenie w wirtualnym świecie’, więc sprzęt z pewnością będzie wart swojej ceny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*