Sharp zaprezentował "Free-Form" czyli niecodzienne wyświetlacze LCD

Telewizory, laptopy, komórki… przywykliśmy, że kształt ekranu to po prostu prostokąt lub czasami kwadrat. Jednak japońska firma Sharp postanowiła wprowadzić coś innowacyjnego, innego i wyróżniającego się spośród wszystkich ekranów LCD.

Sharp zaprezentował wyświetlacze "Free-Form" – które są dopasowane do różnych kształtów i wykorzystywane do konkretnego zastosowania. Konkretyzując japoński koncern pochwalił się wyświetlaczem dostosowanym do deski rozdzielczej samochodu. Sharp bazuje na wyświetlaczach IGZO, które charakteryzują się tym, że kształt może być dowolny nie tracąc przy tym najwyższej jakości Full HD. Jest to zasługą przeniesienia funkcji sterownika z obwodu (jak ma to miejsce w konwencjonalnych wyświetlaczach LCD) na poszczególne piksele.

Najnowszy wyświetlacz 12,3" Free-Form jest idealnie dopasowany do różnych pokręteł od regulacji głośności oraz wyszukiwania stacji, aż po wcięcia na głośniki kończąc. Na tym jednak nie koniec, wyświetlacze można wykorzystywać praktycznie wszędzie, a kolejnym pomysłem mają być tablice informacyjne.

Termin oficjalnej premiery wyświetlaczy, w której trafi do masowej sprzedaży nie jest jeszcze znany.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*