Sieć sklepów Biedronka uruchamia e-sprzedaż. W jakim mieście?

W dzisiejszych czasach sprzedaż internetowa odgrywa ogromną rolę w handlu. Jest ona łatwa, wygodna i przede wszystkim szybka. W ostatnim czasie wszystkim dobrze znana sieć dyskontów Biedronka wprowadziła w swoich sklepach sporo zmian. Jedną z nich było wprowadzenie długo oczekiwanej możliwości płacenia kartą lub telefonem. Jednak teraz Biedronka szykuje prawdziwą rewolucję – zakupy przez internet.

Sieć dyskontów Biedronka poszła w ślad za Tesco, Alma Market, Piotr i Paweł, Auchan czy E.Leclerc i też chce sprzedawać swoje produkty w sieci. Dokładnie swój pilotażowy projekt e-sprzedaży wprowadzi w Trójmieście, jeśli przyniesie to zamierzony efekt to pomysł będzie rozwijany na inne miasta.

Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Jeronimo Martins Polska mówi:

"Testujemy różne narzędzia, które mają zwiększyć sprzedaż w naszych sklepach i umocnić jeszcze bardziej nasze relacje z klientami. Chcemy rozwijać się w oparciu o sprzedaż produktów świeżych. A tych klienci cały czas wolą dotknąć, sprawdzić ich jakość przed zakupem. Na razie stanowi to dla nas najpoważniejszą przeszkodę przed debiutem w sieci.

Wg specjalistów rozwój sprzedaży produktów przez internet to poważna sprawa. Jeśli dana firma chce nadal zarabiać, musi w ten sektor zainwestować czym prędzej. Budowanie nowych sklepów w bardzo dobrych lokalizacjach jest ograniczona, stąd też firmy muszą inwestować w nowe kanały sprzedaży. Ma to tez swoje zalety, gdyż wprowadzenie zakupów przez internet daje możliwość dotarcia do młodszych klientów, którzy więcej czasu wolnego spędzają przed monitorami niż ci starsi.

Obecnie roczne dochody Biedronki sięgają rzędu około 30 mld złotych. Sprzedaż w sieci, mogła by spokojnie te dochody powiększyć. Biedronka dysponuje już znaną marką w Polsce, jej sklepy są wszędzie i Polacy już darzą ten sklep zaufaniem. Stąd też są podstawy do tego, by twierdzić, że e-handel przyniesie zysk. Świeża żywność jest do kupienia w zapakowanych foliach więc nie ma obawy, że ktoś przed nami to dotykał. Specjaliści ds. finansów twierdzą nieśmiało, że e-sprzedaż może zwiększyć obroty nawet pięciokrotnie.

Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie i czy projekt przejdzie tez w innych miastach. Będziemy informowali na pewno na bieżąco.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*