Waterfox – Czy to koniec ognistego lisa?

Pierwsze pytanie. To dlaczego jest lepszy od firefoxa?

Wchodzę na stronę i co jest na niej napisane? Że został skompilowany Intel C++ Compiler i zoptymalizowany bardzo dobrymi i użytecznymi bibliotekami. Lepsze operowanie pamięcią, szybsze używanie instrukcji procesorowych. A najważniejsze, to że został doprawiony wielowątkowością.

Ale co to znaczy? Program został wyposażony w specjalne funkcje, które szybciej liczą, szybciej operują na pamięci i powodują lepszą i wydajniejszą pracę całego programu. Więc można włączać więcej zakładek naraz, robić więcej operacji. A nawet wszystkie dodatkowe pluginy prawdopodobnie lepiej działają, szczególnie wszystkie x64 takie jak np. Silverlight, Java, a nawet Flash Player.

Testowałem na wielu filmach i jestem zszokowany szybkością działania. Sam teraz się przekonałem jak wiele możliwości daje dobrze napisana przeglądarka. I czuję różnicę w stabilności i w wydajności.
Opcje i interface ma taki sam jak firefox. Więc jak ktoś się pojawił do brata Ognistego liska, to będzie czuł się naprawdę dobrze.

"Waterfox"

Na oficjalnej stronie można znaleźć benchmarks, czyli sprawozdanie wydajnościowe programu. Chociaż są to dane dla Waterfox 14, a najnowsza wersja to 24. Testy są bardzo obiecujące. Mam nadzieję jednak, że jeszcze bardziej dopracowali i przyspieszyli nowszą wersję. W taki sposób aby korzystanie było przyjemnością.

"Benchmarks

Jedynym minusem jaki my mamy Polacy, to chwilowy brak spolszczenia interfacu. Ale mam nadzieję, że się go wkrótce doczekamy.

A tak prezentuje się nasza strona na nowej przeglądarce:
"Gn

Podsumowując. Polecam ją osobom, które mają 64 bitowe systemy i nie boją się angielskiego. Ściągajcie : http://www.waterfoxproject.org/ i testujcie. A co najważniejsze to piszcie opinie, co o niej sądzicie.

P.S. Mała ciekawostka. Czcionka domyślna jest naprawdę dobra. Nawet lepiej się czyta niż w Google Chrome.

Autor artykułu: Mateusz Kubaszek

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*