Właściciel serwisu wymiany plików Megaupload oficjalnie ogłosił upadłość

Serwis wymiany plików Megaupload.com powstał 21 marca 2005 roku w Hongkongu. Właścicielem jest Kim Dotcom. Jedak z powodu nagminnego łamania praw autorskich serwis Megaupload.com został zamknięty 19 stycznia 2012 roku przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Twórcę witryny aresztowano i zamrożono jego wszystkie aktywa firmy.

Twórcy serwisu zostały postawione zarzuty nagminnego łamania praw autorskich. Chodziło o to, że udostępniane były dane dla ogółu ludzi bez posiadania do tego zezwoleń. Krótko mówiąc, każdy mógł z tej witryny ściągnąć najnowsze płyty muzyczne, gry, filmy i co tylko było potrzebne. Megaupload.com było właścicielem takich domen jak: Megapix.com, Megavideo.com, Megalive.com, Megabox.com, Megaporn.com i Megarotic.com.

Latem tego roku władze Stanów Zjednoczonych przejęły majątek Dotcoma. Zajeli miliony dolarów znajdujące się na kontach, wszystkie samochody, skutery, dwa 180-calowe telewizory oraz trzy 82-calowe oraz jego wille w Coatesville. Został praktycznie z niczym. Dotcom obecnie znajduje się w areszcie domowym, co pozwoliło mu na otworzenie dwóch nowych serwisów: MEGA oraz Baboom. Ten pierwszy dostarczył mu już pierwsze zarobione pieniądze. Jednak nauczony tym, żeby nie zapisywać dochodów na siebie w celu uniknięcia kolejny raz zablokowania dochodów przepisał wszystko na żonę oraz piątkę dzieci, a sam ogłosił upadłość oraz bankructwo.

Kim Dotcom powiedział:

„Akcje MEGA są teraz całkowicie pod kontrolą mojej żony i piątki moich dzieci, którzy są wszystkimi beneficjentami. Musiałem to zrobić i zrobiłem to z przyjemnością, ponieważ Hollywood próbował przejąć wszystkie moje nowe przychody. Jak wiadomo, rząd USA zabrał wszystko co zgromadziłem do momentu aresztu – wszystkie pieniądze, wszystkie kosztowności zostały zajęte. Więc oficjalnie jestem teraz spłukany”.

Warto dodać, że do serwisu megaupload.com zarejestrowało się około 180 milionów ludzi, z czego dziennie stałych odwiedzających było blisko 50 milionów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*