Wyciekł Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy S4 I9505 – już go mamy !

W sieci można było znaleźć pogłoski o nadchodzących aktualizacjach do urządzeń Samsunga działających pod kontrolą systemu Android. Obecny ich flagowy model Galaxy S4 miał dostępną maksymalnie aktualizację do Androida w wersji 4.3, ostatnio rzuciły mi się w oczy pogłoski o wycieku do sieci oprogramowania dla S4 I9505 w wersji Androida 4.4.2 KitKat. Nie potrafiłem się oprzeć aby nie spróbować wgrać nie oficjalną aktualizację.

Po ukończeniu procesu aktualizacji i pierwszym uruchomieniu urządzenia w oczy rzuca się mały, ale zadowalający szczegół na Ekranie Blokady. Producenci umieścili w prawym dolnym rogu ikonę aparatu. Zmieniono również animację wygaszania ekranu oraz ikony na pasku zadań są teraz białe.

"nazwa_obrazka"

Idąc dalej dostrzeżemy w ustawieniach sieci możliwość wyboru preferowanego typu LTE.

"nazwa_obrazka"

Następnie ulepszono tryb Wiele Okien i opcję dotyczące lokalizacji.

"nazwa_obrazka"

"nazwa_obrazka"

To co dla mnie najważniejsze ulepszono troszkę klawiaturę systemową Samsunga, klawisze leżą lepszej odległości, jest wygodniej pionowo jak i poziomo.

"nazwa_obrazka"

"nazwa_obrazka"

Mam wrażenie, że urządzenie działa lżej i płynniej. Jeszcze lepsze odczucia, by były przywracając ustawienia fabryczne, ja tego zrobić nie mogłem, bo dane na moim urządzeniu i cała konfiguracja jest dla mnie perfect.

Jeśli chodzi o gry, nie zauważyłem polepszenia czy pogorszenia płynności najbardziej wymagających gier. Jedyne co mnie zastanawia to czas pracy na baterii. Na Androidzie 4.3 zarządzanie energią było bardzo dobre.

Sumując to tylko "wyciek" prawdopodobnej aktualizacji, więc wersja finalna 4.4.2 dla S4 może się jeszcze troszkę różnić. Jak narazie jest OK.

Jeśli ktoś chcę spróbować swoich sił i samemu zrobić Update swojego I9505 tutaj jest wszystko opisane co i jak.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*