3czekolady.pl czyli jak zostać nabitym w butelkę !

Niby zwykły sklep internetowy duży wybór, prezentacja artykułów i atrakcyjne ceny jednak pozory mylą. Zakup wymaga rejestracji, rejestracja zaakceptowania długiego, nieczytelnego i podchwytliwego regulaminu w którym godzimy się płacić 149 zł miesięcznie z tytułu usługi założenia i prowadzenia konta.
Jednak to dopiero początek okazuje się bowiem, że jest to sklep w którym niekoniecznie możemy coś kupić oto właściwa część regulaminu:
§ 3 Zawarcie umowy sprzedaży

1. Towary i usługi oferowane w Serwisie nie stanowią oferty zawarcia umowy, tylko zaproszenie do składania ofert.

Kolejnym mankamentem niejasnego regulaminu jest fakt, że oferta jest wiążąca, jeśli spółka Pride niezwłocznie wyśle na adres e-mail potwierdzenie jej otrzymania. Następnie spółka ma 90 dni na potwierdzenie wysłania produktu na email podany przy rejestracji, jeśli tego nie zrobi to oferta wygasa.

Jest to kolejny serwis który próbuje naciągnąć internautów tak jak znany już wszystkim pobieraczek.pl mówi o tym paragraf 11 punkt 3 regulaminu:

3. Usługobiorca zobowiązany jest do uiszczenia miesięcznej opłaty abonamentowej wynoszącej dwieście jeden złotych z tytułu Usługi założenia i prowadzenia Konta (zwanej dalej „Abonamentem“), stanowiącej wynagrodzenie Pride za świadczoną przez niego Usługę założenia i prowadzenia Konta.

Informacja ta nie jest w jakiś specjalny sposób wyróżniona. Kwota pisana słownie aby nie rzucała się w oczy (była mniej widoczna). Warto dodać, że jeszcze całkiem niedawno (przed świętami) opłata abonamentowa wynosiła 149zł a podczas rejestracji pierwszych konsumentów nie było wcale o niej mowy. Regulamin został zmieniony kilka dni później.

Przykry jest również fakt, że można odstąpić od umowy w ciągu 10 dni, ale regulamin wymaga wysłania oświadczenia pisemnie na adres firmy (której siedziba znajduje się na Cyprze). Niestety wypowiedzenie świadczenia usługi założenia i prowadzenia konta też ma się odbywać w identyczny sposób. Dlaczego nie można zrobić tego przez internet ? Albo wysyłając oświadczenie na polski adres ? Bo to taka finansowa pułapka !

Możemy mieć tylko nadzieje, że politycy wymyślą ustawę która będzie broniła nas przed takimi pułapkami i szemranymi interesami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*