Zmiany w naziemnej telewizji cyfrowej.

Ważna informacja dla wszystkich użytkowników naziemnej telewizji cyfrowej. Z 14 na 15 lutego obowiązkowo każdy użytkownik telewizji naziemnej będzie musiał ponownie wyszukać kanały w swoim dekoderze lub telewizorze (jeśli tak owy jest wyposażony w DVB-T). Dlaczego?

Zmiany nastąpią w pierwszym (MUX1) oraz w trzecim (MUX3) multipleksie. Wyszukanie na nowo kanałów wiążę się z tym, że na pierwszy multipleks wchodzi kanał TV Trwam oraz kanał TVP ABC dedykowany dla najmłodszych widzów. Usunięte zostaną TVP Polonia (z MUX 3) oraz TVP2 SD (z MUX 1). Kanał TVP Info zostanie w ofercie, jednak będzie przeniesiony z pierwszego do trzeciego multipleksu, co ma zwiększyć jego zasięg z obecnych 95 do 99,6 procent kraju.

Ważną informacją odnośnie platformy naziemnej telewizji cyfrowej jest to, że od połowy 2014 roku wszystkie kanały TVP zostaną wyposażone w dodatkowe atuty. Użytkownik będzie mógł skorzystać z funkcji takich jak: dodatkowe ścieżki dźwiękowe, wyświetlanie napisów i audiodeskrypcję. Żeby nie było za mało, wprowadzone zostanie, także komunikaty i ostrzeżenia z Regionalnego Centrum Ostrzegania, który będzie informował użytkowników danego województwa o stanach wyjątkowych i innych zagrożeniach, np. pogodowych.

Pamiętajmy zatem, aby dnia 15 lutego 2014 ponownie wyszukać kanały i cieszmy się powiększoną ilością kanałów w TV.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*