Blizzard zamknie domy aukcyjne w Diablo 3

Domy aukcyjne w Diablo 3 według wstępnych założeń twórców, miały ułatwić rozrywkę graczom, jeśli chodzi o zdobywanie ekwipunku. Niestety, nie było, to dobrym posunięciem, dlatego też podjęto ostateczną decyzję w tej kwestii.

Blizzard oświadczył na tej stronie, że zamknięcie domów aukcyjnych w Diablo 3 nastąpi z dniem 18 marca 2014 roku.

Kiedy początkowo projektowaliśmy dom aukcyjny, naszym głównym założeniem było stworzenie wygodnego i bezpiecznego środowiska dla handlu pomiędzy graczami. Wspominaliśmy jednak wielokrotnie, że pomimo wielu korzyści płynących z domu aukcyjnego i faktu używania go przez graczy na całym świecie, system ten w ostatecznym rozrachunku niweczy główne założenia rozgrywki w Diablo – zdobywanie nowego sprzętu poprzez zabijanie potworów. Mając ten fakt na uwadze chcielibyśmy ogłosić, że podjęliśmy decyzję o całkowitym usunięciu domów aukcyjnych za złoto i prawdziwe pieniądze z Diablo III.

Uważamy, że ta decyzja w połączeniu z wprowadzeniem nowego systemu łupów (zwanym „Loot 2.0”), opracowywanego równolegle z dodatkiem Reaper of Souls, pozwoli na ciekawszą i bardziej wynagradzającą rozgrywkę.

Nadal ustalamy szczegóły zamknięcia domów aukcyjnych, ale postanowiliśmy ogłosić wszystkim tę decyzję z jak największym wyprzedzeniem. Zamknięcie domów aukcyjnych nastąpi 18 marca 2014. Będziemy was na bieżąco informować o przebiegu tego procesu. Wraz z Joshem Mosqueirą chcielibyśmy przekazać wam dodatkowe informacje dotyczące tej decyzji, więc zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału filmowego. W kolejnych miesiącach podamy więcej szczegółów na ten temat.

Gracze będą zadowoleni, gdyż wspomniane zamknięcie domów aukcyjnych jest w dużej mierze związane z ich inicjatywą. Cieszy mnie fakt, że na świecie są tacy ludzie, którzy wiedzą jak powinna wyglądać prawdziwa rozrywka w świecie wirtualnym. Szkoda, tylko że w polityce nie ma takich ludzi, ale nie o tym mowa… Jest, to zmiana, która może sprawić, że Diablo powróci do formy, do której zdążyło nas wcześniej przyzwyczaić.

Poniżej przedstawiam Wam wspomniany film w dodatku z polskimi napisami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*