Czy telefon stacjonarny to przeżytek – przeczytaj kiedy może się przydać

Dla wielu osób telefon stacjonarny wydaje się przeżytkiem. Dotyczy to zwłaszcza ludzi młodych korzystających przez całe życie ze smartfonów. Są jednak sytuacje, w których tradycyjny telefon może być naprawdę przydatny. Sprawdź!

Sfera prywatna

W sferze kontaktów prywatnych coraz częściej zastępujemy telefony stacjonarne komórkami. Takie rozwiązanie wydaje się być logiczne. Każdy z domowników dysponuje swoim smartfonem, a kontakt z nim nie musi się ograniczać jedynie do chwil, kiedy znajduje się w swoim mieszkaniu. Dziś jesteśmy już całkiem oswojeni z faktem, że rozmawiamy z bliskimi będąc w podróży na drugim końcu świata. Jeżeli czujemy się dobrze korzystając ze smartfonów, opłacanie dodatkowych rachunków za telefon stacjonarny rzeczywiście może być niepotrzebne.

Kontakty firmowe

Sprawdzając możliwość kontaktu z daną firmą, szybko okazuje się, że większość przedsiębiorstw nadal ma aktywny numer stacjonarny. Dlaczego? Po pierwsze, wzbudza to zaufanie w kliencie. Możliwość zadzwonienie w konkretne miejsce zwiększa wiarygodność i czasem warto uiszczać niewielką opłatę właśnie w tym celu. Po drugie, telefon stacjonarny zapewnia wygodę przy obsługiwaniu dużej liczby połączeń. Funkcje takie jak zawieszanie połączeń, przekierowywanie ich na inne numery czy sprawne obsługiwanie kolejki osób dzwoniących wykonuje się na tradycyjnym sprzęcie o wiele prościej.

Niezawodność

Telefonu stacjonarnego nie trzeba ładować. Co więcej, zapewnia wysoką jakość połączenia nawet przy kiepskim zasięgu. Warto używać go w miejscach wyjątkowo wrażliwych na zakłócenia, ponieważ nie emituje fal radiowych. Trudno także o sytuację, w którym zostałby skradziony lub się zgubi. Wszystko to sprawia, że w pewnych warunkach może się on okazać bardziej niezawodny od smartfona. Taki sprzęt z pewnością zainteresuje także osoby, dla których trendy nie są istotne. Dobrej jakości telefon stacjonarny może służyć dekadę, czego nie można powiedzieć o komórkach.

24 godziny na dobę

Obecnie jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z technologii przez większą część doby. Z tego powodu wydłuża się chociażby czas pracy firm usługowych. Nikogo już nie dziwią infolinie obsługiwane bez przerwy. Nie każdy jednak chce być ciągle uchwytny i dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak również przedsiębiorstw. Można więc powiedzieć, że korzyścią płynącą z telefonów stacjonarnych jest paradoksalnie to, że można z nich korzystać tylko w jednym miejscu. Dzięki temu pracownik ma po opuszczeniu biura głowę wolną od obowiązków. To samo może dotyczyć chociażby osób starszych, które nie odczuwają potrzeby, żeby pozostawać w kontakcie z resztą świata przez 24 godziny na dobę.

Chociaż postęp technologiczni pędzi bez zatrzymania, niesie on ze sobą ryzyko. Od urządzeń łatwo się uzależnić. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę ludzi starających się ograniczać używanie smartfonów na rzecz życia offline, może się okazać, że za parę lat telefony stacjonarne będą przeżywały renesans!

Źródło: Artykuł partnerski

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*