Google świętuje swoje 16-ste urodziny

Jak ten czas szybko leci, już 16 lat jest nami najlepsza wyszukiwarka na świecie czyli Google.
Założona jak typowy startup z Doliny Krzemowej – czyli w garażu – szybko zyskała popularność i dofinansowanie od zainteresowanych inwestorów.

Firma w czasie 16 lat dostarcza nam nie tylko wyszukiwarkę ale także wiele wiele więcej usług jak np. system mobilny Android, pocztę Gmail, reklamy AdSense, AdWord itd. Do tego strona Google w wielu krajach jest numerem 1. Mało tego przez okres tych 16 lat firma przejeła ponad sto innych spółek za ogromne kwoty w tym np. YouTube, Motorole, Androida czy Nest.

Google jak na razie nie wychodzi tylko bitwa w rynku portali społecznościowym gdzie ich serwis Google+ znacząco przegrywa z popularnym Facebookiem – ale nie ma się co dziwić, w końcu Google podeszło do tematu nie tak jak trzeba.

Warto spojrzeć także na wykres prezentujący pozycje Google względem innych wyszukiwarek, znacząco widać że dominuje a daleko w oddali jest Chiński Baidu oraz znane każdemu Yahoo.

"Wykres

Na koniec pozostaje nam życzyć Google wszystkiego najlepszego i kolejnych dobru lat, a patrząć na ich rozówj z pewnością będą one owocne w sukcesy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*