Katalog Yahoo – fundament istnienia firmy do zamknięcia

Każdy kto choć raz czytał o początkach Yahoo dobrze wie że wszystko zaczeło się od prostego katalogu stron internetowych, strona zyskała w tamtym okresie więcej niż można było sobie wyobrażać a dodatkowo była pierwszym krokiem ku tworzenia nowych usług.

Niestety nadchodzą czasy gdy coś staje się niepotrzebne lub nieopłacalne w rozwoju tak jest też w przypadku katalogu Yahoo (Yahoo Directory), firma po tylu latach postanowiła całkowicie zamknąć ten projekt – dokładnie 31 września – jest to kolejne zamknięcie projektu z pośród 60 produktów w ciągu ostatnich 2 lat.

Z pewnością z katalogu Yahoo korzystało już coraz mniej osób, a jak już to tylko był wykorzystywany do dodawania nowej strony do jego zasobów – bo z pewnością miało to dobry wpływ na pozycje naszej strony w wyszukiwarkach – niestety wraz z zamknięciem trzeba będzie się z tym jednym przywilejem pożegnać.

Katalog Yahoo to jednak nie jedyny projekt, który w najbliszym czasie zostanie zamknięty, taki los spotka taże Yahoo Education oraz Qwiki – jak widać porządki wciąż idą pełną parą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*