Kolejna rewolucja Samsunga, czyli wygięty telefon

Od jakiegoś czasu internet szumiał od "wyginanych wyświetlaczy", więc Samsung nareszcie zaprezentował Galaxy Round jako pierwszy smartfon z elastycznym ekranem AMOLED o rozdzielczosci 1080p. Galaxy Round wyposażony jest w ekran o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Procesor Qualcomm z czterema rdzeniami Krait o częstotliwości 2,3 GHz, a także pamięć RAM o pojemności 3 GB oraz flash o pojemności 32 GB i slotem na kartę pamięci MicroSD do 64 GB. Tylni aparat ma rozdzielczość 13 megapikseli, lampę błyskową, przedni o rozdzielczości 2 megapikseli, Bluetooth 4.0, moduł GPS i NFC, modem LTE 50/150 Mb/s oraz akumulator o pojemności 2800 mAh. Wszystko pracuję na obecnie najnowszym systemie Android "Jelly Bean" 4.3, z tradycyjnym launcherem Samsunga TouchWiz.

Round dzięki swojemu wykrzywionemu ekranowi oferuje nowe funkcje takie jak Roll Effect (łatwe sprawdzenie naszego stanu telefonu), Gravity Effect (integracja z wyświetlaczem przez pochylenie telefonu), Bounce UX (kontrola odtwarzacza muzyki przy wyłączonym ekranie) oraz Side Mirror (łatwy dostęp do galerii).

"round1"

Tył urządzenia jest wykonany w podobny sposób jak Galaxy Note 3. Również użyto materiału "skóro" podobnego z obszyciem dookoła. Wygląda to bardzo dobrze.

"round2"

Więc nowy trend który wchodzi na rynek smartfonów przyjmie się ? Czas pokaże, lecz jak narazie Galaxy Round jest dostępny tylko na rynku Korei Południowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*