Masz konto na Twitterze? Zmień hasło! Miliony kont wystawione na sprzedaż

Portal LeakedSource.com specjalizujący się w analizowaniu cyberprzestępczości poinformował, że w ogólnoświatowej "szarej" sieci (Dark Web), w której prowadzone są różne nielegalne operacje, pojawiła się oferta sprzedaży dziesiątków milionów identyfikatorów oraz haseł do kont osobistych na Twitterze. Oferta sprzedaży dotyczy niemal 32 mln kont.

Od założenia Twittera przez Jacka Dorseya, Ev Williamsa oraz Biza Stone’a w 2006 r. popularny serwis mikroblogowy był parokrotnie atakowany przez hakerów, jednak nigdy skala ataku nie była tak wielka by wyciekło aż tak wiele chronionych danych.

W oświadczeniu dla prasy rzecznik zapewnił, że dane wystawione na sprzedaż nie zostały zdobyte poprzez złamanie zabezpieczeń i wejście do systemu Twittera, podkreślając jednocześnie, że specjaliści pracujący dla grupy Twitter nie ustają w wysiłkach dla zwiększenia ochrony danych i na obecnym etapie porównują loginy oraz hasła wystawione na sprzedaż przez hakerów z tymi, które są chronione na serwerach firmy.

Specjaliści z Twittera sprawdzają wszystkie konta i oznaczają te, które mogły zostać przejęte w ostatnich dniach, wprowadzając czasowe blokady. Twitter już wysłał informacje do użytkowników, których dane mogły wpaść w ręce cyberprzestępców. Dostęp do konta można odzyskać resetując hasło.

Nawet jeśli nie na Twojego e-maila nie przyszła wiadomość z Twittera o konieczności zmiany hasła, nie czekaj, zmień hasło już teraz!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*