Netflix zapłaci za oglądanie filmów. To możliwe?

Każdy kto pracuje w systemie zmianowym, czy w inny sposób codziennie wykonuje wręcz rutynowe czynności, które z czasem stają się tak nudne, że do pracy chodzimy z przymusu, a nie z chęci. Wtedy każdy z nas przez chwile, bądź dłużej rozmarzył się o swojej wymarzonej pracy, takiej w której by nie musiał wychodzić z domu, która by była przyjemną, która by się nie nudziła. Jednak czy tak jest na prawdę? Firma Netflix zatrudni osoby do oglądania filmów. Brzmi kusząco? Hm.. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Netflix jest to portal, który na razie nie jest dostępny w Polsce. Jest to strona, na której możemy obejrzeć filmy, seriale itd online za darmo. Netflix ma ofertę pracy dla mieszkańców Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Praca na pozór bagatelna. Polega na… oglądaniu filmów. Żyć nie umierać?!

Firma szuka taggerów, czyli osób które przyczynią się do tego, by trafnie polecać filmy określonym użytkownikom. Czyli jak obejrzałeś film z działu sensacyjnych, intuicyjny system od razu poleci Ci drugi z tej samej kategorii a nie z telenowel. Brzmi świetnie. Jednak przypominam sobie jak byłem mały i zawsze chciałem być testerem gier komputerowych. Myślałem sobie wtedy: "Przychodzę do pracy, gram w gry, w które moi kumple będą grali za jakieś pół roku, a ja już w to grałem". Jednak rzeczywistość jest zupełnie daleka od tego ideału. Co prawda gra się w gry, ale nie w taki sposób jak by się chciało. Testuje się bowiem dany level setki tysięcy razy dziennie. Testujemy miliony różnych opcji, np. co stanie się gdy strzelimy 100 razy w drzewo, czy co się stanie gdy spadnie nam 20 razy miecz w grze. Testuje się takie rzeczy, które moi kumple grając pół roku później w tą samą grę w ogóle nie wpadną na taki pomysł, żeby strzelać w drzewo 100 razy pod rząd.

Tu jest podobnie. Możesz mieć zlecenie na oglądanie filmów z Twojego ulubionego gatunku typu horrory czy sensacje. Ale za tydzień dostaniesz przydział na telenowele brazylijskie i tutaj zacznie się męczarnia niemożliwa do zniesienia przez wiele osób.

Jeśli jednak to Cię nie zraziło i jesteś chętny na wyjazd do Anglii lub Irlandii oraz spełniasz kryteria z ogłoszenia – APLIKUJ!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*