Otwieraj kłódkę rowerową smartfonem dzięki Bitlock.

Nie raz szukałem kluczyka od kłódki rowerowej. Bitlock rozwiązuje ten problem. W jaki sposób? Wystarczy zainstalować aplikację na swoim telefonie i samo zbliżenie się do roweru ze smartfonem w kieszeni jest równoznaczne z otwarciem zamknięcia. Jedyny wymóg to obecność bluetooth 4.0 w telefonie.

Mimo, że kłódka działa na baterie, to według producenta jedno naładowanie wystarcza aż na pięć lat, czyli około 10 tysięcy cykli zamykania i otwierania.
Bitlock to nie tylko możliwość nie używania kluczyka. Przy zamykaniu naszego roweru aplikacja automatycznie zapisuje lokalizację, więc nie grozi nam zagubienie swojego jednoślada.

Jakby jeszcze tego było mało, producent przewidział jeszcze jedną bardzo fajną funkcję. Mianowicie chodzi o "udostępnianie" roweru znajomym. Wystarczy, że znajomy wyrazi chęć wypożyczenia roweru, a my zdalnie określimy w jakich godzinach znajomy może odblokować rower oraz w jakiej lokalizacji ma go zostawić.

Bitlock "współpracuje" z iPhone’ami oraz jak na razie tylko z jedenastoma smartfonami działającymi pod Androidem.
Cena? 300zł. Wydaje się to niemało, ale za porównywalną cenę mamy dobrej jakości tradycyjne zamknięcia na kluczyk. Jeśli okaże się, że zapięcie od Bitlock wykonane jest z dobrych materiałów tak jak tradycyjne zapięcia, to myślę, że będzie to bardzo dobra alternatywa.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*